Jak stworzyć portfolio opiekuna

Przedszkola – to przede wszystkim pedagodzy, pracujący w nim. Portfolio – jest to jedna z technologii, rozwoju zawodowego nauczycieli przedszkola, przyczyniając się do powstania umiejętności analizowania informacji i planowania własnej działalności, mającej na celu podniesienie poziomu profesjonalizmu.

Jak stworzyć portfolio opiekuna

Trzeba

  • — świadectwo pracy;
  • — dyplom;
  • — sanitarna serwisowa;
  • — zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia;
  • — certyfikaty i atesty zawodowego, uczestnictwa w kursie nauki języka obcego;
  • — zdjęcia.

Instrukcja

1
Tworzenie portfolio nauczyciela przyczynia się do przebudzenia u pedagoga zainteresowania własnej działalności, pozwala zobaczyć zmiany w pracy, ustalić związek między „poprzednie” i „nowych” wiedzy. Kup piękną twardą folder i złożyć w niej niezbędne dokumenty. Dyplom ukończenia uniwersytetu lub jego poświadczona kopia). Coraz częściej pracodawcy wymagają wysoko wykwalifikowanych pracowników z wyższym wykształceniem. To może być nie tylko nauczania, ale i psychologicznym, które skupia się na psychologii wiekowej.
2
Certyfikat lub świadectwo ukończenia kursu nauki języka obcego. Należy załączyć kopię tego dokumentu do folderu, jeśli, oczywiście, że masz.
3
Zaświadczenie od lekarza o swoim stanie zdrowia. Dokument ten jest niezbędny przy urządzeniu na pracę w instytucje państwowe. Przy urządzeniu na pracę w prywatne przedszkola, masz również poproszony o dokument potwierdzający, że nic pani nie jest, bo będziesz pracować z dziećmi.
4
Sanitarna serwisowa z oznaczeniami od ginekologa, венеролога, lekarza, okulisty, dentysty, wyników badań moczu, krwi, kału i bakteryjnego siewu na obecność chorób zakaźnych jelit.
5
Paszport. Zrób kserokopię dowodu osobistego (pierwsza, druga strona i meldunek), włóż ją do udostępnionego folderu. Również mogą być kopie paszportów lub dowodów o narodzinach swoich dzieci. Pracodawcy starają się brać do pracy nauczycieli, którzy mają dzieci.
6
Certyfikaty z kursów doskonalenia zawodowego, dokumenty dotyczące edukacji muzycznej również nie będą zbędne. To tylko zwiększy twoje szanse dostać pracę w przedszkolu.
7
Ważnym momentem w tworzeniu portfolio nauczyciela jest posiadanie pozytywnych opinii z poprzednich miejsc pracy. Wszystkie zalecenia muszą być poparte kontaktowe numery telefonów poprzednich pracodawców. Jest to konieczne do tego, aby się z nimi skontaktować w razie potrzeby.
8
Wchodzisz w folder prace naukowe, artykuły, streszczenia, wyniki własnych badań w tematyce i problematyce swojej działalności. Umieść każdy dokument w osobnym pliku, po czym umieścić w folderze. Pracodawca będzie dużo łatwiejsze i bardziej przyjemne zachować starannie spakowane użytkownikowi i włączone dokumenty, niż rozrzut pojedynczych, pomarszczonego kartek.
9
W portfolio nauczyciela można jeszcze dodać zdjęcia z wychowankami i inne materiały, ale to już zależy od jego rodzaju (portfolio osiągnięć, rozrywki, odblaskowy, prezentacji, metodyczne).
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *