Jak stworzyć partię perkusji

Tworzenie błony partii może być pierwszym etapem tworzenia utworu muzycznego lub aranżacje melodii. Bębny określają rytm i wskazują drogę całym torze. To podstawa muzyki i jej tworzenie nie jest łatwe. Istnieje kilka narzędzi-programów, mających pomagać w tworzeniu błony partii.

Jak stworzyć partię perkusji

Instrukcja

1
Wybierz elementy i rytmy, które chcesz włączyć do bębenka partię. W specjalnych programach komputerowych można komponować muzykę, dobierając narzędzia i rytmy, aby utworzyć swój temat. Należy pamiętać, że muszą one pasować do stylu dzieła.
2
Określ główny rytm i zdecydować, do jakiego utworu, czyli elementu, jego noszenie. Można wybrać kilka utworów. Podstawowy rytm nie koniecznie musi być obecny w całej partii. Sami możecie zadawać obszary, na których powinien prowadzić, a nawet instalować pewien procent przewagi głównego rytmu.
3
Włącz się w partię oryginalny element, czyli temat, w którym różne elementy brzmią na różnych wysokościach. Te elementy mieszają się dynamicznie, a rytm łączy. Taka niepowtarzalna temat będzie niespodzianką twojej błony partii.
4
Połącz podstawowy rytm i oryginalną kompozycję. Przy tym należy zachować ostrożność i uważać, aby harmonia nie została naruszona. Mimo swojej niezwykłości, partia powinna być postrzegana jako całość.
5
Ustaw żądaną akcenty, zmieniając czułość na niektórych odcinkach. Istnieją pewne rysunki, na których można ustawić czułość. Z ich zastosowaniem twoja błona partia staje się bardziej interesujące i музыкальней.
6
Posłuchaj wynik swojej pracy. Teraz przed tobą stoi cel: zrozumieć, gdzie i jakie nuty trzeba trochę przesunąć. Eksperymentuj z partią. Wyreguluj balans bębnów i poziom głośności. Pobaw się z dynamicznością. Niech gdzieś instrumenty brzmią mocniej. Wtedy na tym odcinku muzyka będzie bardziej экспрессивной.
7
Pozbądźcie się wszystkich partii po korektach jeszcze raz i zastanów się, jak naturalnie brzmi. Aby błona partia była bardziej realistyczna, nie mieszać dźwięki, które nie mogą razem zabrzmieć w życiu. Należy pamiętać przy regulacji głośności, że częste ataki mogą być tylko cicho, bo perkusista nie zdąży wysoko podnieść rękę między nimi. Jeśli głośność narzędzi będzie wyższa niż maksymalna możliwa w rzeczywistości, błona partia będzie несуразной.
logo
Kategoria:
Muzyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.