Jak stłumić wolę człowieka

W rozwoju ludzkości od czasu do czasu pojawiają się takie osoby, które mają wysoką ciągiem do aktywnego działania, które mogą zmienić historię stowarzyszenia, zarządzanie i zdobywać, przekonywać i organizować. Takich ludzi L. N. Gumilow nazywał пассионариями. A. Dugin nazwał ich „ludzie długiej woli”. Ale czy zawsze ich wola jest używany konstruktywnie?

Jak stłumić wolę człowieka

Trzeba

  • – znajomość struktury woli;
  • – znajomość teorii пассионарности.

Instrukcja

1
Rozwijaj się, wolicjonalny charakter do pracy z пассионарным dzieckiem. Tłumić lub zmienić siłę i kierunek woli innego człowieka może ten sam człowiek silnej woli. Пассионариями rodzą się ludzie. Ich świadome jakości aktywnie rozwijają się bez wpływu ze strony.
2
Naucz dziecko zdawać sobie sprawę ukierunkowanie i środków osiągnięcia celu działalności. Zaangażowanie jest podstawą woli, ale пассионарный człowiek jest w stanie zobaczyć tylko efekt końcowy, ale nie ocenia środki jego osiągnięcia, dlatego nie zawsze są społecznie akceptowalne. Świadomość celu i środków jej osiągnięcia utrzymuje wolę „na krótkiej smyczy”.
3
Trenuj swoje dziecko za każdym razem podczas dokonywania świadomego działania. On musi myśleć i troszczyć się o innych ludzi, biorących udział w danym wydarzeniu. Пассионарий w stanie zorganizować ludzi do wspólnej sprawy, zarazić ich swoim pomysłem, nie myśląc o ich zainteresowań, możliwości i pragnień. Ludzie „długiej woli” umieścić swój pomysł na rozdział, эгоистически realizując swój cel.
4
Oświeć dziecka na temat rozwoju seksualnego i niebezpieczeństwach wczesnej życia seksualnego, ponieważ jego wola w okresie dorastania idzie na wcześniejszą realizację swoich napędów. Dążyć do obiektu swojej pasji nastolatek może stale i szybko. Wyjaśnij, że kontrolować swoje pragnienia trudniej, ale przy tym jego „wola kieruje na rozwój woli”.
5
Naucz się dbać o swoje zdrowie, że ostrzeże sytuacji wysokiego ryzyka w dążeniu do celu, notorycznie niebezpieczne. Świadome nastolatki mają tendencję do zaprezentowania swojej woli innym, nie myśląc o konsekwencjach: przepłynąć burzliwą rzekę, wspiąć się na wysoką wieżę, itp. Dbanie o swoje ciało pomoże stłumić niepotrzebne świadomy wysiłek.
Należy zwrócić uwagę
Пассионарии, lub „ludzie długiej woli”, potrzebne społeczeństwu do pokonania społecznego chaosu, dla organizacji aktywnej pracy zespołów. Ale ich działalność od najmłodszych lat powinny znajdować się pod nadzorem opiekuna, szkolenia пассионария wykorzystać swoją wolę świadomie.

Porada
Redukcja woli wskazane, jeżeli w wyniku jego realizacji деструктивен, a proces uzyskania rezultatu aspołeczny. We wszystkich innych przypadkach świadome wysiłki człowieka mogą być przekierowywane w społecznie użyteczne działalność.

logo
Article Categories:
Praca nad sobą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *