Jak stać w kolejce na mieszkanie wojskowych

Zawód wojskowego zwykle wiąże się z неустроенностью życia i częstymi przejazdami z jednego wojskowego miasteczka do drugiego. Jednak wojskowi mają prawo do otrzymania najładniej własnego mieszkania.

Jak stać w kolejce na mieszkanie wojskowych

Instrukcja

1
Prawo do otrzymania osobistej mieszkaniowej placu mają ci żołnierze, ich rodziny, które nie mają swojego mieszkania. Ponadto, możesz kwalifikować się do mieszkania, jeśli ten, w którym mieszkasz, nie spełniają norm na placu na członka rodziny, jest starym i uznane za nienadające się do zamieszkania.
2
Skontaktuj się z Rosreestr za odprowadzeniem o tym, czy masz inne noclegi. Pamiętaj: przy obchodzeniu się nie trzeba wskazywać podmiot Federacji Rosyjskiej, jeśli masz krewnych w innym regionie Rosji. W tym przypadku informacje te zostaną udostępnione dla wszystkich regionów. Jeśli chcesz przyspieszyć proces otrzymania wyciągu, wprowadź konkretne regiony. Można to zrobić w dowolnym oddziale FED.
3
Samodzielnie oblicz, czy mieszkanie, w którym mieszkasz, normie 18 metrów kwadratowych na osobę. Przy tym uwzględnia się ogólne, a nie powierzchnia mieszkania. W ten sposób, rodzinie wojskowego z trzech osób czy mieszkanie o łącznej powierzchni 54 metrów kwadratowych. Jeśli twój tytuł podpułkownik i powyżej, należy podać dodatkową powierzchnię o wymiarach 10-25 m kw..
4
Skontaktuj się z biura paszportowego lub budownictwa mieszkaniowego zarządzanie, aby uzyskać zaświadczenie o składzie rodziny. Dalej trzeba będzie zwrócić się do WIT za katastralnego planem mieszkania, w którym mieszkasz.
5
W tym przypadku, jeśli mieszkanie, w którym mieszkasz, nie należy do ciebie, weź umowy społecznej lub komercyjnego wynajmu mieszkań i zwrócić się do dowódcy jednostki wojskowej. To wystarczy do uzyskania mieszkania. Ważne jest przy tym, aby w nieruchomości w ogóle nie było ich mieszkań.
6
Ponadto, możesz kwalifikować się do własnego mieszkania, jeśli staż służby w siłach zbrojnych Federacji Rosyjskiej wynosi 20 i więcej lat, lub jeśli jesteś na emeryturze, mając staż 10 lat. Aby to zrobić, skontaktuj się z dowództwa jednostki wojskowej do załączania was na post, załączając wszystkie zebrane dokumenty. Wszystkie informacje na temat zostanie przekazana do Ministerstwa obrony Rosji, a będziesz wpisane na listę oczekujących.
logo
Article Categories:
Służba wojskowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *