Jak sprawić, by paznokcie rosną

Piękne i zadbane dłonie – niewątpliwą ozdobą kobiety i wynik regularnej pielęgnacji. Jednak zapuścić paznokcie pożądanej długości nie zawsze się to udaje. Można rozwiązać ten problem za pomocą prostych codziennych zabiegów.

Jak sprawić, by paznokcie rosną

Trzeba

  • Sól morska, pszczeli i wosk kosmetyczny, olej migdałowy, oliwa z oliwek, jod, sok z cytryny,

Instrukcja

1
Przygotuj kąpiel z solą morską bez aromatów. Do małego pojemnika wlać ciepłą wodę i dodać sól – 50-100 g na 1 litr. Zanurzyć palce w otrzymany roztwór i pozostawić na 15-20 minut. Sól morska jest bogata w różne mikroelementy, które wzmacniają paznokcie i przyspiesza wzrost. Przed wykonaniem zabiegu przez cały dzień. Jeśli masz wolny czas i chęć, można robić kąpiele codziennie.
2
Roztopić w kąpieli wodnej lub w kuchence mikrofalowej pszczeli i wosk kosmetyczny. Na kilka sekund zanurzyć w nim palce i podstawić pod strumieniem zimnej wody. Po załóż bawełniane rękawiczki i pozostawić na noc. Powtarzaj zabieg codziennie w ciągu tygodnia. Парафинотерапия pobudza krążenie krwi, wzmacnia i przyspiesza wzrost paznokci.
3
Weź 2 łyżeczki migdałów i oliwy z oliwek, olejów, kilka kropli jodu i 1 łyżeczkę soku z cytryny. Dokładnie wymieszać wszystkie składniki i nałożyć na płytki paznokcia. Zostaw w takim stanie na 10-15 minut. Po tym czasie spłucz ciepłą bieżącą wodą.
4
Nasączyć patyczek w roztworze i delikatnie nałóż na płytkę paznokciową. Najlepiej wykonać tę procedurę na noc. Za to czas jod zdąży do wchłonięcia. W przypadku, gdy na dobry, są ślady, zamaluj je ciemnym lakierem.
5
Użyj lecznicze lakiery. Można je kupić w sklepie kosmetycznym lub aptece. Skład leczniczych powłok specjalnie zaprojektowany dla wzmocnienia i przyspieszenia wzrostu paznokcia. Nakładać lakier na dzień. Aby usunąć należy używać płynów, które nie zawierają amoniaku. Dawać bardziej ekologicznych środków.
6
Zacznij przyjmować witaminy i minerały. W ten sposób można przyspieszyć wzrost włosów i paznokci, a także poprawić ogólny stan zdrowia. Włącz do swojej diety świeże warzywa i owoce, mięso i ryby. Należy spożywać produkty mleczne. Są one bogate w wapń, jest on niezbędny w celu wzmocnienia płytki paznokcia.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *