Jak sprawdzić moduł zapłonu

Obecnie w systemie oświetlenia zewnętrznego samochodów coraz częściej stosują lampy ksenonowe. Mimo że są one droższe od zwykłych halogeny, mają wiele zalet. Lampy ksenonowe świecą znacznie jaśniej, są oszczędne, niezawodne. Integralną częścią ksenonową system oświetlenia jest blok rozpalania, który, jak każde inne urządzenie może ulec uszkodzeniu.

Jak sprawdzić moduł zapłonu

Trzeba

  • – wkrętak;
  • – sprawna lampa ksenonowa;
  • – nowy moduł zapłonu (w razie potrzeby).

Instrukcja

1
Odłączyć od akumulatora przewód ze znakiem „minus”. Sprawdź bezpiecznik, odpowiedniego systemu oświetlenia zewnętrznego samochodu. W razie potrzeby wymienić go na nowy.
2
Sprawdź połączenia przewodów idących od bloku rozpalania, a także ustalenie kontaktów, która może nastąpić w trakcie eksploatacji samochodu. Jeśli w komputerze zainstalowana нештатный xenon*, to, najprawdopodobniej, w światłach są adaptery od cokołu do halogeny lampy do ксеноновым halogenowych. Wykluczyć ich uszkodzenie. *- нештатным ksenonem kierowców nazywają ksenonowe oświetlenie zainstalowane samodzielnie, personel xenon jest instalowany przez producenta.
3
Zmień lampę xenon w lampie na nową, być może przyczyna leży w jej перегорании. Jeśli sprawdzili i naprawili wszystkie możliwe problemy w systemie oświetlenia zewnętrznego, ale światło nadal się nie świeci, więc несправен blok rozpalania ksenonu. Tracić czas na jego demontaż i szukaj usterki w nim nie ma sensu, tak jak blok opieczętowane, e-opłata wewnątrz niego впаяна w żywicy. Więc po prostu kup i zamontuj nowy moduł zapłonu.
4
Zamontuj nowy moduł zapłonu montażowej uchwyt i śruby. Podłącz przewód zasilania, zgodnie z oznaczeniami biegunów, a następnie przewody idące od modułu zapłonu do ксеноновым halogenowych. Zamocować wiązkę przewodów. Podłącz „mozna zarobic” przewód do akumulatora. Włącz światła. Jeśli jeden z reflektorów nie świeci się nawet po wymianie modułu zapłonowego należy szukać przyczyny usterki w instalacji elektrycznej.
Należy zwrócić uwagę
Przy wymianie ksenonowej lampy nie zaleca się dotykania jej kolbie, ponieważ jest wykonana z bardzo kruchego szkła, które może pęknąć.

Porada
Zanim odpalić silnik samochodu, wyłącz oświetlenie ksenonowe, bo inaczej system może ulec uszkodzeniu.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.