Jak sprawdzić kod radia samochodowego

Po odłączeniu akumulatora pojazdu pojawia się konieczność wpisywania kodu do radia. Wszystko jest proste, jeśli kod jest zapisywany w specjalnym miejscu lub zapisana instrukcja z naklejką. Ale zdarzają się sytuacje, że nie ma kodu.

Jak sprawdzić kod radia samochodowego

Trzeba

  • – radio,
  • – numer seryjny radia,
  • – komputer,
  • – specjalny program,
  • – metalowe kołki,
  • – VIN-numer radia,
  • – dokumenty na samochód,
  • – telefon.

Instrukcja

1
Jeśli radio ma samochodu kochana, to możesz skontaktować się oficjalny dealer. Trzeba będzie dostarczyć dokumenty na samochód. Istnieje możliwość dowiedzieć się kod przez telefon. Wtedy masz aktualizujemy dane i każą podać numer VIN radia.
2
W innym przypadku należy wyjąć radio z gniazda. Można to zrobić za pomocą czterech metalowych przedmiotów, klikając je po obwodzie systemu.
3
Należy sprawdzić, czy urządzenie. Czasami kod zapisują i przyklejony do obudowy radia, aby nie zapomnieć. Może u ciebie jest tak samo.
4
Jeśli kod nie został zapisany na obudowie, znajdź naklejkę, gdzie podany jest numer seryjny radia. Składa się on z wielu kombinacji cyfr i liter alfabetu łacińskiego. Zapisz go.
5
Pobierz i zainstaluj na komputerze jednego z programów do generowania kodu radia samochodowego. Uruchom ją. Wpisz w specjalne okno numer seryjny urządzenia. Poczekaj, aż program wyświetli kod na ekran.
6
Ustaw radio w samochód, włącz ją. Bardzo uważnie wprowadź otrzymany od programu kod do odblokowania. W zależności od rodzaju radia, masz od 3 do 10 prób. Porównaj nagrany i wprowadzone kody. Jeśli są one takie same, potwierdź enter. Radioodtwarzacz zacznie działać.
7
Zapisz otrzymany kod w bezpiecznym miejscu. Ze względów bezpieczeństwa nie zaleca się podać kod na obudowie radia.
Należy zwrócić uwagę
Bądź ostrożny, istnieje od 3 do 10 prób wpisania kodu.
Koniecznie zapisz кейкод radia. Jego trzeba będzie podać przy każdym odłączeniu akumulatora.

Porada
W oficjalnej dystrybucji części, w przypadku rodzimych radia w samochodzie, obsługa klientów w takich sprawach za darmo.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.