Jak skonfigurować serwer poczty e-mail

Serwer poczty e-mail to program komputerowy, przekazać wiadomość od jednego komputera do drugiego. Rejestracja skrzynki pocztowej na serwerze – wystarczy prosta procedura.

Jak skonfigurować serwer poczty e-mail

Trzeba

  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Skorzystaj z możliwości bezpłatnego tworzenia pocztowej e-mail na większości serwerów sieci. Duże i małe portale świadczenia usługi bezpłatnej obsługi korespondencji. Do najbardziej znanych skrzynką systemów należą yandex.ru, rambler.ru, mail.ru i dr..
2
Wybierając platformę, na której będzie umieszczony adres e-mail, należy kierować się stabilnością pracy konkretnego serwisu, a także takie parametry jak pojemność skrzynki pocztowej, liczba użytkowników tego serwisu, dostępność agenta, оповещающего o nadejściu nowej korespondencji.
3
Określ serwer używany przez e-mail. To może być:- Internet Message Access Protocol (IMAP) – nie wymaga wstępnego pobierania wiadomości e-mail na komputer lokalny, a praca z pocztą odbywa się właśnie na serwerze;- Post Office Protocol 3 (POP3) – tutaj wiadomości są przesyłane na komputer lokalny do ich przetwarzania;- Simple Mail Transfer Protocol (SMTP) – ten serwer jest przeznaczony dla poczty wychodzącej korespondencji.
4
Uruchom aplikację „Poczta systemu Windows, rozwiń menu „Narzędzia” na górnym pasku narzędzi tego okna.
5
Wybierz opcję „Konta”, następnie kliknij przycisk „Dodaj”. Otwórz opcję „Konto e-mail” i kliknij przycisk „Dalej”.
6
Wprowadź nazwę w polu „Nazwa użytkownika” i kliknij przycisk „Dalej”.
7
Wpisz swój e-mail w polu „Adres e-mail” i potwierdź wybór, klikając przycisk „Dalej”.
8
Wybierz typ serwera używanego e-mail z rozwijanej listy w polu „Typ serwera poczty e-mail”. Należy dodać odpowiednie wartości w polach serwera wychodzących i przychodzących wiadomości.
9
Kliknij przycisk „Dalej”, wpisz login i hasło do swojego konta w odpowiednim polu.
10
Zaznacz pole wyboru „Zapamiętaj hasło” i kliknij przycisk „Dalej”. Potwierdź zastosowanie wybranych zmian klikając przycisk „Zakończ”.
logo
Article Categories:
E-mail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *