Jak skonfigurować połączenie wifi między komputerami

Wifi pozwala nawiązać połączenie między komputerami bez zbędnych przewodów. Nie tylko właściciele laptopów, ale i posiadacze stacjonarnych coraz bardziej skłaniają się do wyboru fal radiowych do tworzenia sieci. Tym bardziej, że większość współczesnych komputerów raz wyposażone w tę technologię. Aby skonfigurować połączenie między komputerami, wystarczy wbudowanych narzędzi Windows. System operacyjny Windows 7 najczęściej spotyka się obecnie, więc łódź ustawienia znajduje dla niej.

Jak skonfigurować połączenie wifi między komputerami

Instrukcja

1
Utwórz sieć bezprzewodową na jednym z komputerów. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Start”, a następnie otwórz menu „Panel sterowania”. Znajdź opcję „Sieć i internet” i kliknij link „Wyświetl stan sieci i zadania”. Zostanie otwarte okno centrum sieci i udostępniania, w którym kliknij na ikonę „Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć”. Otworzy się okno z opcjami połączenia, wybierz drugą linię „Tworzenie i konfiguracja nowej sieci”.
2
Znajdź opcję „Tworzenie sieci komputer-komputer”. Kliknij na ten tytuł lewym przyciskiem myszy i kliknij „Dalej”. Wprowadź nazwę sieci w pierwsze pole. Wprowadź jeden z typów szyfrowania — są one wybierane z rozwijanej listy na środku. Jest to konieczne do tego, aby nikt nie mógł połączyć się z siecią bez wiedzy użytkownika. Jeśli masz wątpliwości, wybierz popularny typ szyfrowania WEP.
3
Koniecznie wprowadź hasło, on sam – klucz sieci. Dozwolone są litery angielskie i cyfry. Zapisz hasło i zaznacz pole wyboru „Zapamiętaj ustawienia sieci”. Następnie kliknij przycisk „Dalej”, aby przejść do następnego ekranu ustawienia. Na ekranie zostaną wyświetlone informacje o sieci i jej parametrów. Kliknij przycisk „Zamknij” — tym skończysz tworzenie sieci bezprzewodowej. Sprawdź w menu „Start” i podmenu „Połączenie”, czy pomyślnie utworzona sieć. Jeśli wszystko jest zrobione poprawnie i Wifi-moduł działa, zobaczysz nazwę swojej sieci i poziom sygnału.
4
Podłącz drugi komputer do stworzonej sieci. Kliknij przycisk „Start” i przejdź do menu „Centrum sieci i udostępniania”, a następnie uaktywnij ikonę „Połączenia sieciowe”. Pojawi się lista dostępnych sieci. Kliknij dwukrotnie na wybraną i wprowadź hasło — go nagrany podczas tworzenia sieci. Kliknij przycisk „Połącz”, zaznacz opcję zapisywania hasła. Za kilka minut pojawi się komunikat o pomyślnie zainstalowane sieci wifi między komputerami.
5
Skonfiguruj udostępnianie plików, folderów i zasobów sieci. Ponownie otwórz Centrum sieci” i kliknij na link „Zmień ustawienia udostępniania”. Zaznacz opcje „Włącz odnajdowanie sieci”, włącz udostępnianie plików, folderów i drukarek w sekcjach „Domowy” i „Ogólny”. Naciskaj strzałkę obok nazwy kategorii, aby rozwinąć pełna lista ustawień. Kliknij przycisk „Zapisz zmiany” i wykonaj to samo na innym komputerze. Należy pamiętać, że będzie to wymagało administratora więc prawa. Na życzenie system trzeba będzie wprowadzić hasło.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.