Jak rozruszać skuter

Oto spełniło się twoje życiowe marzenie, zakupiono nowy skuter, którego żywotność zależy od tego, jak zostanie dokonana docieranie. Jej długość jest ustawiana przez producenta. Więc jak poprawnie jeździć motocykl, aby zwiększyć maksymalny okres eksploatacji?

Jak rozruszać skuter

Instrukcja

1
Zacznij ruch na skuterze tylko po tym, jak się rozgrzeje silnik. Jeśli silnik jest chłodzony powietrzem, cylindry powinny być ciepłe w dotyku, a silnik pracował na biegu jałowym równomiernie i jasno przy wyłączonym urządzeniu rozruchowym. W silnikach chłodzonych cieczą znajduje się wskaźnik temperatury, który pokazuje stopień nagrzewania silnika.
2
W nowym silniku skutera tłok, koła zębate, wał korbowy i wiele innych części jeszcze nie zdążyli przyzwyczaić się do siebie, dlatego producent zaleca mało motocykl w ciągu pierwszego tysiąca kilometrów. Zaleca się przy tym poruszać się z prędkością nie więcej niż 45-50 km / h i na pełnym gazie. Nie należy jechać ze stałą prędkością przez dłuższy czas. Powstrzymać się pierwsze pięćset kilometrów od jazdy na maksymalnych obrotach.
3
W ciągu pierwszego tygodnia sprawdź wszystkie węzły mocowania (koła i widelca przedniego, mocowania, osłony tylnego koła, silnika i hamulców), jeżeli to konieczne, należy obracać. Pierwszy przegląd wejść później jeden miesiąc lub po przejechanych 500 kilometrów.
4
Wymień przekładniowy i olej silnikowy po trzysta kilometrów docierania. Tak jak nikt z was nie wie, jak miałem silnik, mogą w nim uczestniczyć cząstki wiórów lub metalowy kurz. Wymieniać olej trzy razy w ciągu pierwszych 1000 km, czyli po 300, 600 i 900 kilometrów. Nie oszczędzaj, wybierz marki znanych firm w sprawdzonym sklepie. Nie kupuj na rynku, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo fałszerstwa.
5
Tankowanie skuter tylko benzynę o liczbie oktanowej, który jest zalecany przez producenta. Nie należy podczas docierania obciążać skuter, nie wsadzaj drugiego pasażera. Po zatrzymaniu nie zgaś silnik od razu dać go na biegu jałowym jedną-trzy minuty.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.