Jak rozpoznać płeć królika

Tym, którzy planują zakup królików, należy wcześniej nauczyć się prawidłowo określić płeć tych zwierząt. Niestety, zdarza się tak, że po zakupie kobieta okazuje się mężczyzną lub odwrotnie. Aby uniknąć podobnych rozczarowań, dowiedz się, jak rozpoznać płeć królików samodzielnie, nie opierając się na uczciwość sprzedającego.

Jak rozpoznać płeć królika

Instrukcja

1
Dowiedz się, jak rozpoznać płeć małego królików domowych. Doświadczeni hodowcy mogą rozpoznać samca lub samicę już po 2 tygodniach po urodzeniu zwierzęcia. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że jest przejrzyste i absolutnie precyzyjne określenie płci królika jest możliwe tylko wtedy, gdy dziecko skończy miesiąc.
jak określić płeć królika
2
Rozważ narządy płciowe królika. U królików-mężczyźni jeszcze nie widać jąder, dlatego trzeba zwrócić uwagę na lokalizację odbytu i prącia otwory. Kobiety seksualne szczelina znajduje się bezpośrednio w pobliżu odbytu, a do tego wygląda wydłużony. Samce dojrzałość otwór całkiem małe i okrągłe, i ono znajduje się stosunkowo daleko od odbytu.
jak odróżnić królików po podłodze
3
Spróbuj określić płeć królika, którego wiek przekracza 4-5 miesięcy. Umieścić zwierzę na plecy, zabierzcie ogonek temu i dokładnie zbadać narządy płciowe. Jeśli przed tobą mężczyzna, to na pewno zauważysz małe różowe obrzęki – jądra. Jeśli jądra nie, spróbuj delikatnie rozciągnąć w dół brzucha zwierzęcia. Jeśli zobaczysz długą szczelinę – przed tobą kobieta.
jak odróżnić samca фландера od samice króliki
4
Oceń wygląd zwierzęcia. Samice królików, zwykle nieco większe, mają zaokrąglone, gładkie linie ciała i wąska głowa. Ponadto, krol ‚ čih można łatwo zauważyć dwa rzędy sutki. Samce mogą być trochę mniej, głowa u nich bardziej okrągła, przypominająca swoim kształtem balon, a ciało silne i угловатое niż u samic.
jak odróżnić bonobo królika od zwykłego
5
Należy zwrócić uwagę na zachowanie królika. Jeśli często ociera się o różne przedmioty kaganiec, skacze na zabawki, naśladuje parowanie itp., najprawdopodobniej, jest to samiec. Jednak czasami mogą zachowywać się i samice, zwłaszcza w momentach silnego podniecenia lub w celu wykazać swoją wyższość. Jednak u samców takie zachowanie zaczyna być już z 5 miesięcy po porodzie, a u samic – trochę później.
jak ustalić сукрольность
logo
Article Categories:
Inne zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *