Jak rozpoznać płeć ślimaki

W ostatnich latach staje się modne trzymać w domu nie tylko koty, psy i chomiki, ale i egzotycznych zwierząt, którymi można zaskoczyć gości. Tak, ze ślimaka stały się popularne nie tylko znane od dawna аквариумистам ампулярии i melanji, ale i gigantyczne afrykańskie ślimaki ахатины. Oczywiście, dla skutecznego odtwarzania potomstwa, trzeba znać płeć swoich ślimaków.

Jak rozpoznać płeć ślimaki

Instrukcja

1
Zdecydowana większość lądowych ślimaków, w tym i ахатины, są гермафродитами. To nie znaczy, że potomstwo nie będzie potrzebna druga osoba, po prostu te ślimaki są i męskie, i żeńskie narządy płciowe. Podczas kopulacji dwa ślimaki stają się „twarzą” do siebie. W ten sposób, żeńskie narządy płciowe jeden osobnik znajdują się naprzeciwko męskich narządów płciowych inny, i w tym momencie następuje przeniesienie materiału genetycznego. Jeśli trzymasz kilka ślimaków, ale potomstwa u nich dawno nie było, oblicz wiek zwierząt. Zwykle większe ślimaki biorą na siebie rolę żeńską, podczas gdy młodzi występują w roli mężczyzn. Dlatego, jeśli chcesz uzyskać sprzęgło jaj, uruchom w terrarium młodą ślimaka, i wkrótce wszystko się uda.
jak zawierać ślimaka
2
Ампулярии – to jedne z niewielu раздельнополых ślimaki. Które zresztą i tak są w stanie zmienić płeć. Ампулярии rodzaju Pila przed tym zapadają w sen zimowy, a z rodzaju Pomacea to może odbywać się w dowolnym czasie i bez wcześniejszego przygotowania.
jak hodować ślimaki
3
Oczywiście, określić płeć ампулярии bezpieczniej można, otwierając ją. Wątpię, czy pan wierzy w ten sposób, więc istnieje kilka prostych metod, które może zrobić każdy miłośnik ślimaki.
ślimaki akwariowe królik
4
Wyciągnij swoich ślimaków z wody i zmierzyć ich ujścia. U samców ампулярии ujścia bardziej okrągłe, u samic zaś, z kolei, wydłużone. Porównując kilka osobników, można łatwo zrozumieć, kto jest kim.
ампулярий
5
Możesz też poczekać, aż ślimak otworzą pokrywy muszli, i je dokładnie obejrzeć. U góry po prawej stronie od płaszcza u samców będzie widoczna osłona penisa. Przy porównawczej analizie jest różnica między samcami i samicami łatwo zauważyć.
jak nazwać ślimaka
6
Jeśli posadzone w akwarium ślimaka rodzaju melania, to i nie ma potrzeby, określić jej płeć. Są one w stanie rozmnażać się партеногенетически, czyli im nie potrzebuje partnera do krycia. I wkrótce z jednego osobnika można uzyskać potomstwo ślimaki.
logo
Kategoria:
Inne zwierzęta

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.