Jak odróżnić samca myszoskoczka

Myszoskoczki – popularne zwierzęta domowe. To nic dziwnego, przecież te gryzonie nie wymagają regularnego chodzenia, są bezpretensjonalne, nie mają nieprzyjemny zapach i jest w stanie pozostać w klatce przez cały dzień. Wybierając zwierzęta, należy zwrócić uwagę, aby myszoskoczka byli tej samej płci, jeśli nie planujesz je hodować i nie chcesz, aby w ciągu kilku miesięcy wypełniali swój dom.

Jak odróżnić samca myszoskoczka

Instrukcja

1
Różnica między dojrzałe płciowo samiec i kobietami myszoskoczków mongolskich dość oczywiste. Dojrzewanie płciowe u gryzoni kończy się w wieku sześciu miesięcy. Jeśli spojrzeć między łapki dorosły mężczyzna myszoskoczki, widać duże jądra, w którym będzie można go odróżnić. Jeśli gryzoń jeszcze młody, może trochę przycisnąć mu na brzuch, żeby zobaczyć różnicę.
jak odróżnić kobietę подлуую
2
Znacznie trudniej określić płeć u małych myszoskoczków. Delikatnie trzymając gryzonia i odwróć go brzuchem do góry. Przy tym będzie lepiej, jeśli jedną ręką będziesz się go trzymać głowę, a drugą ręką przytrzymać za pupę. Należy sprawdzić, czy brzuch zwierzęcia. Kobiety powinny wyraźnie wyróżniać sutki. Jeśli u myszoskoczków już zaczęła rosnąć wełna, wieje wiatr грызуну na brzuch i sutki staną się widoczne.
rozróżnienie płci skalary
3
Odwróć myszoskoczka i spojrzeć jej między nogi. U zwierząt płci żeńskiej płciowe i odbyt znajdują się w pobliżu. Odległość między nimi dosłownie parę milimetrów. U samców myszoskoczki narząd znajduje się znacznie dalej.
odróżnić białko дегу
4
Po zapadnięciu dojrzałość płciową samce od samic można odróżnić i z zachowania. Najczęściej samce myszoskoczki są bardziej przyjazne, podczas gdy kobiety są śliskie i aktywne.
jak rozróżnić płeć skalary
5
Jeśli nie radzisz sobie z określeniem płci twoje zwierzęta samodzielnie, należy skontaktować się na forum miłośników gryzoni, gdzie z przyjemnością pomogą. Zrób zdjęcie krocza zwierzęcia, a ludzie, którzy do czynienia z tymi gryzoniami, będą mogli powiedzieć, płeć swoje myszoskoczka.
w jakim wieku można brać myszoskoczków
Porada
Im wcześniej zwierzęta zaczną żyć razem, tym дружнее będą. Jeśli umieścić razem dwóch dorosłych tej samej płci myszoskoczki, że ci się raczej nie uda się uniknąć walki.

logo
Kategoria:
Inne zwierzęta

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.