Jak pochować chomika

Śmierć zwierzęcia – wielki smutek dla jego gospodarzy. Ale do poczucia utraty zazwyczaj dochodzi jeszcze jeden problem – trzeba pochować zwierzę. Najtrudniej właścicieli dużych psów. Ale i pogrzeb miniaturowego chomika mogą stać się problemem, zwłaszcza jeśli mieszkasz w metropolii, a śmierć zwierzaka przypadła na zimę.

Jak pochować chomika

Trzeba

  • – łopata;
  • – skrzynia.

Instrukcja

1
Najprostszy wyjście, pogrzebać zmarłego chomika w parku, lasie lub na trawniku obok domu. Grób musi być głębokie, bo inaczej разроют bezpańskie psy. Tolz chomika zawinąć w ściereczkę lub zapakować w pudełko i umieść w kopane pit. Wsypać ją podkładem i ubić, następnie ułożyć kamienie w celu ochrony przed раскапывания. W tym samym celu miejsce pochówku można podlać niewielką ilością wybielacza.
Jak pochować chomika
2
Tym, kto ma domek działka, można pochować zwierzę w odległym kącie ogrodu. Wybierz malownicze miejsce pod drzewem lub krzakiem, umieścić na grobie kwiaty, udekoruj ją kamieniem ozdobnym.
Jak pochować chomika
3
Jeśli twój chomik umarł w zimie, spróbuj go pogrążyć. Aby разрыть zamarzniętego ziemię, trzeba będzie ostra штыковая lub tropiący łopata, a czasami nawet łom lub topór. Zadanie uproszczone, jeśli w pobliżu twojego domu znajduje się теплотрасса. Obok niej ziemia nie zamarza, więc pit odpowiedniej głębokości można wykopać bez problemów.
jak nauczyć chomika z rąk
4
Jest jeszcze jedna opcja – oddać zmarłych zwierząt w klinice weterynaryjnej, gdzie trup skremują. Zadzwoń w różnych lecznicy i dowiedz się, który z nich zgodzi się zaoferować podobną usługę. W niektórych instytucjach kremacja zmarłych zwierząt znajdują się w cenniku. Przywieźcie zmarłego chomika do kliniki, należy przekazać je pracownikom i zapłać za usługę. Dla większej niezawodności, skontaktuj się z znajomym lekarzom lub w lecznicy z dobrą reputacją.
Jak nauczyć chomika do rąk
Porada
Nie ukrywaj fakt śmierci zwierzaka od dziecka i nie spiesz się zastąpić zmarłego zwierzęcia na nowego. Dziecko musi nauczyć się przeżywania i radzenia sobie z żałobą. Pochować zwierzę, razem, powiedz dziecku, że jego ukochana nie żyje, ale zawsze będziesz o nim pamiętać.

logo
Kategoria:
Inne zwierzęta

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.