Jak leczyć przeziębienie u chomika

Wspierać zdrowie chomika i ostrzec przeziębienia znacznie łatwiej, niż leczyć chorobę swojego zwierzaka. Jeśli przestrzegać wszystkich zasad, to twój chomik jest zawsze aktywne i zdrowe aż do późnej starości. Kiedy pojawiły się pierwsze oznaki przeziębienia trzeba od razu zajmować się jego leczeniem.

Jak leczyć przeziębienie u chomika

Trzeba

  • – антигриппин dzieci;
  • – krople „Энроксил”;
  • – антигриппин гомеопатический;
  • – witaminy;
  • – rumianek.

Instrukcja

1
Chomiki mogą łatwo prosty i zarazić od człowieka. Dlatego też, jeśli i to jak, to staraj się mniej kontaktować się ze swoim ulubieńcem, aż do całkowitego wyzdrowienia. Zwierzęta też mogą простывать w komórkach, które znajdują się na przeciągi lub w pobliżu okien.
nie poidła dla chomika co robić?
2
Jeśli zauważysz u chomika objawy kichania lub шмыганья nosem, ale przy tym jest on aktywny i ruchliwy, nadal jeść, umieść go w ciepłym pokoju, z dala od okna. Zrób warstwa ściółki więcej. Zazwyczaj przy takich objawach twój chomik może się wyleczyć w ciągu kilku dni. Jeżeli odzyskanie nie nastąpiło i zauważysz, że stan zwierząt pogarsza się, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, być może, chomik musi brać leki.
co piją chomiki
3
Pacjent хомячку poproś ciepłą wodę, w której dodać mleko i trochę miodu. Daj mu preparat witaminowy w postaci kropli „Энроксил” (2 krople rano i wieczorem, brać przez 10 dni). Aby zapobiec przeziębienia użyj антигриппин гомеопатический (1 ziarnku grochu 2 razy dziennie, kurs 1 tydzień).
wybrać pokarm dla chomika
4
Możesz dać хомячку антигриппин dzieci musujący w postaci tabletek. Do tego weź 1/4 tabletki na klatki 75 ml, rozpuścić, poczekaj kiedy wyjdą wszystkie gazy, bo zwierząt nie wolno pić napojów gazowanych. Roztwór dobrze wymieszać.
jak leczyć chomika jeśli jest chory
5
Dodaj zwierzęciu dużo witamin. Owoce i warzywa są szczególnie przydatne. Można dać specjalne suche witaminy, posiekać je na proszek i posypać jedzenie. Podczas przeziębienia хомячку można dać napar z rumianku. Zalać ją wrzącą wodą, gotować i ostudzić. To wywar mokry kawałek chleba i daj psu.
Jak leczyć przeziębienie u chomika
6
Jeśli u chomika pojawiły się oznaki poważnego przeziębienia – to wydzielina z oczu, senność, utrata masy ciała, odmowa jedzenia i wody, wtedy należy natychmiast udać się do weterynarza. Jeśli w porę nie rozpocznie się leczenia, to może prowadzić do powikłań, np. zapalenia oskrzeli lub płuc.
logo
Kategoria:
Leczenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.