Jak leczyć kaszel u kota

Choroby zwierząt mogą umieścić w martwym punkcie ich właścicieli. Na przykład, daleko nie wszyscy wiedzą, jak należy postępować w przypadku, gdy kot zaczął kasłać. Jednak właściciel może pomóc swojemu domowemu pupilowi jeszcze przed wizytą u weterynarza.

Jak leczyć kaszel u kota

Instrukcja

1
Sprawdź, czy twój kot kaszle. Mechanizm tego działania u kotów jest nieco inny, niż u człowieka. Kot podczas kaszlu wydaje świszczący oddech, otwiera paszczę i czasami warczy. Można odnieść wrażenie, że kot dusi, jednak najprawdopodobniej jest to działanie okaże się to kaszlem.
jeśli szczeniak съелчто to i kaszle co robić
2
Sprawdź pysk kota na obecność ciał obcych i grudek wełny. To może być jedną z przyczyn kaszlu. Aby otworzyć usta zwierzęcia, wprowadź palce w gębę ze strony kącików ust, gdzie kota nie ma zębów i delikatnie rozsunąć szczęki. Bądź ostrożny, ponieważ zwierzę może mocno ugryźć.
w telefonie miga kopertę a wiadomości nie ma
3
Jeśli nic nie znalazłeś w paszczy kota, zastanów się, nie mógł, czy kaszel wystąpić z powodu reakcji alergicznej. Jej mogło spowodować jakieś nowe rzeczy, pojawiającą się w domu. Należy pamiętać, że u kotów alergia może wystąpić nie tylko podczas jedzenia czegokolwiek, ale nawet w przypadku wdychania zapachu. Jeśli podejrzewasz, że jakiś przedmiot na czas usunąć go z domu. w ten sposób można zrozumieć, czy kot ma alergię.
jak leczyć сабаку na kaszel?
4
Również różne metody nawilżania powietrza w domu dla zwiększenia komfortu oddychania dla kota. Można do tego wykorzystać, na przykład,mokry ręcznik, stawiający na działającą baterię i испаряющее wodę.
grzybica u kota niż leczyć
5
Przesuń profilaktykę chorób pasożytniczych u kotów. Jedną z przyczyn kaszlu mogą być robaki. Tę procedurę można wykonać w domu, bez zaleceń lekarza weterynarii. Do tego weterynaryjnej w aptece sprzedawane są specjalne preparaty, które można dodać kotu do jedzenia. Taki zabieg nie zaszkodzi praktycznie każdemu kotu raz w roku.
niż leczyć półpasiec u kociąt
6
W przypadku, gdy podjęte działania nie pomagają, a kot nadal kaszle, skontaktować się z lekarzem weterynarii. opisz mu dodatkowo powstałe objawy i zmiany w zachowaniu. Należy poinformować lekarza, jeśli zwierzę stało się mniej jeść, stronił od ludzi i innych kotów. W takim przypadku lekarz może postawić precyzyjną diagnozę.
Należy zwrócić uwagę
Kaszel spowodowany alergią, zwykle nie przechodzi, jeśli nie usunąć przyczynę jego wystąpienia. Rozpoznać alergiczny kaszel jest zwykle dość trudne, zwłaszcza jeśli wcześniej człowiek alergią nie cierpiał. Często kaszel przy alergii towarzyszy katar, skurcz krtani, a czasami nawet drgawki.

Porada
Wzrost temperatury ciała do reakcji alergicznych nietypowo, bo reakcje zapalne w przypadku alergii występują tylko podczas długotrwałego przebiegu choroby. Kaszel przy alergii — leczenie i zapobieganie. W tych przypadkach, jeśli lekarz stawia pacjentowi diagnozę „alergia”, leki przeciwko alergii powinny być przypisane koniecznie.

logo
Article Categories:
Leczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *