Jak leczyć kota, jeśli ma łzawią oczy

Łzawienie oczu u kota – chyba najbardziej powszechny problem, z którym gospodarze zwracają się do lekarzy weterynarii. Łzawienie lub ropiejące oczy u zwierząt mogą być objawem wielu chorób, wśród których są i te, które wymagają bezpośredniego i poważnego leczenia.

Jak leczyć kota, jeśli ma łzawią oczy

Trzeba

  • Mocna herbata parzenie, wacik, specjalne krople do oczu (na przykład, „Софрадекс” lub „Лакримин”).

Instrukcja

1
Dokładnie umyć ręce wodą z mydłem i dokładnie sprawdź kocie oczy. Zobacz, czy nie ma w oczach ropne wydzieliny, zaczerwienienie, obrzęk, zadrapaniami wokół. Ropa w kącikach oczu może być symptomem poważnych infekcji, więc kota w tym przypadku lepiej od razu pokazać weterynarza. Jeśli wokół oczu jest obrzęku i zaczerwienienia, a kot często kicha i pociera oczy, to, być może, miała przeziębienie lub alergii. Alergia najczęściej bywa spowodowane odpadami chemicznymi i pyłki roślin. Przyczyną wspomagania łzawieniem może stać się i dostania się do oczu obcego przedmiotu lub uraz. Ponadto, u kotów długowłosych, na przykład, perskich, w oczy często trafia wełna.
czy można wyleczyć ślepotę u psa
2
Jeśli urazów nie ma, a oczy u kota nie гноятся, to spróbuj przemyć je mocnej herbaty pozostawia. Do tego świeży napar herbaty, ostudzić i przecedzić. Zwilż herbaty wacik i delikatnie oczyścić kąciki oczu. Można kapać oczy specjalnymi аптечными lekami, takimi jak „Софрадекс” lub „Лакримин”. W tym przypadku należy ściśle przestrzegać instrukcji. I należy pamiętać, że z poważnymi infekcjami dane leki poradzić sobie nie mogą.
jak płukać oko kotka rumianku
3
Jeśli zauważysz najmniejsze oznaki infekcji wirusowej, natychmiast pokazać zwierzę lekarzowi. Najczęstsze choroby kotów oczu – zapalenie spojówek i креатит. I jeden, i drugi mogą prowadzić do szybkiej utraty wzroku. Leczone na własną rękę w tym przypadku w żadnym wypadku nie wolno. To samo w przypadku urazu oka i alergii.
dla gojenia się rany oczy u kota
4
Możliwe, zwiększone łzawienie kot wrodzone. To się zdarza u niektórych gatunków, np. u don sfinksy. Podobne zjawisko zwane inwersją powiek. Przy nim oko anatomicznie uformowane tak, że rzęsy zaczynają się ciągle drapać rogówki. W tym przypadku pomóc może tylko operacja – operacja, w trakcie której powieki rozwija się i zaciska.
jak leczyć kotka od ropne конъюктевита
Porada
Daleko nie każdy kot pozwoli zobaczyć jej oczy, a tym bardziej, przeprowadzić jakieś zabiegi lecznicze. Jeśli twój kot nie chce tego tolerować, w każdym przypadku musisz zabrać go do weterynarza, gdzie jej zastrzyk, aby przeprowadzić przegląd i niezbędne leczenie.

logo
Kategoria:
Leczenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.