Jak leczyć stawy u psów

Pies z czasem zaczyna postrzegać się jak prawdziwy członek rodziny. Z ulubionym zwierzakiem miło spędzać czas wyruszyć na wędrówki, spacery wieczorami. Ale czasami pan może zauważyć, że aktywność ruchowa przynosi zwierzęciu nie zwykłą radość, a ból i dyskomfort. Przyczyna problem – zapalenie stawów: poważna choroba, która wymaga długotrwałego leczenia.

Jak leczyć stawy u psów

Trzeba

  • – leki;
  • – witaminy;
  • – grzałka.

Instrukcja

1
Należy skonsultować się z weterynarzem. Poinformuj lekarza o wszystkich objawach i wykrytych problemach. Zacząć jakieś leczenie należy dopiero po szczegółowym badaniu i niezbędnych analiz.
jak leczyć złamania łapy u psa
2
Zmień dietę twojego psa. Należy zrezygnować z suchych karm, które zawierają zbyt ilość węglowodanów i skrobi. Nie podawaj ziemniaki, ziarna zbóż, pomidory, bakłażan, ponieważ produkty te mogą powodować zaostrzenie choroby. Pomyśl menu twojego ulubieńca tłuste ryby z rodziny łososiowatych, вареными хрящами, zielenią. Co do konserw mięsnych, uważnie ich skład. Wolą gotowy консервированным pasz z chudego mięsa i drobiu.
pies срезана skórka na gródku jak leczyć rany
3
Zrób tak, aby pies dostawał odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Mogą to być regularne spacery, pływanie, zabawy ruchowe na powietrzu. Głównym celem aktywności ruchowej – nie dopuścić do pojawienia się nadwagi i pomóc zwierzęciu zachować elastyczność. Przy tym w żadnym przypadku nie переутомляйте psa: nadmierne zmęczenie może powodować powikłania.
mycie rąk duży pies
4
Należy przeprowadzać regularnie kurs terapii witaminy. Wybierz preparat, bogaty w witaminę c, ale nie kwas askorbinowy w czystej postaci. Idealny – askorbinian wapnia. Jako napoju zaproponuj swojemu pupilowi odwar z głogu, pokrzywy, korzeń Juki, lukrecji. Te substancje mają jasno przeciwzapalne i przy regularnym stosowaniu mogą maksymalnie opóźnić stosowanie środków leczniczych.
pies zwymiotował wodą
5
Po konsultacji z weterynarzem wybrać farmakoterapia. Jeden z podstawowych leków w leczeniu zapalenia stawów u psów – glukozamina. Substancja ta wytwarzana jest chrząstki ściereczką i wchodzi w skład mazi, która zapewnia smarowanie” stawu. Dodatkowe przyjmowanie leków zawierających glukozaminę (Катрофен, Артроплекс, Siarczan Chondroityny, Teraflex, Стопартрит), przyczyni się do odbudowy tkanki chrzęstnej stawów i łagodzeniu objawów zapalenia stawów.
Jak leczyć zapalenie jelit u psa
Porada
W przypadku braku ostrych procesów zapalnych, mośliwość zwierzaka podgrzewania. Na przykład, stosuje się grzałkę na problematyczne miejsca. Jeśli ciepło będzie przynosić ulgę psu, nie przyjmie podobną terapię z radością.

logo
Kategoria:
Leczenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.