Jak leczyć grzyba u psów

Дерматофитоз u psów mogą wywoływać chorobotwórcze drobnoustroje микроспорум lub трихофитон lub warunkowo-патогенный малласезия. Diagnozować микроспориум można za pomocą lampy uv – on po ujawnieniu świeci na zielono. Dla określenia wszystkich pozostałych gatunków grzybów należy zrobić laboratoryjny siew. Psie choroby grzybicze są niebezpieczne dla człowieka, dlatego po wykryciu ich trzeba natychmiast zacząć leczyć.

Jak leczyć grzyba u psów

Instrukcja

1
Do tego jak leczyć grzyba u psów, zniszczyć wszystkie stare śmieci, wszystkie dezynfekcji, w tym i zabawki. Ogranicz kontakty z innymi członkami rodziny, zwłaszcza dzieci. Длинношерстную psa trzeba będzie obciąć jak najkrótszy.
jak leczyć psa od słuchowego kleszcza
2
Stosować systemową terapię z jednoczesnym wykorzystaniem leczniczych duszą z szamponami i obróbką skóry lekami. Jeśli nie ma innych terminów, kup w aptece szczepionka: „Вакдерм F”, „Поливак” lub „Микродерм”. Najnowsza, choć jest droższy, ale działa sprawniej – trzeba ją przeszywający dwa razy w odstępie 10-14 dni. Nawet w tym przypadku, jeśli będziesz używać jej do zapobiegania, zastrzyk trzeba będzie zrobić dwa razy. „Вакдерм F” trzeba będzie kłuć trzy razy. Należy pamiętać, że niektóre rasy psów (rottweiler, buldogi francuskie, scotch-teriery i jamniki) są wrażliwe na „Поливаку”, może powodować ropień w miejscu wstrzyknięcia, co jest reakcją alergiczną. Aby zapobiec bolesny obrzęk, można wprowadzić jednocześnie wraz ze szczepionką i difenhydramina.
nalot na muszli usznych
3
Zwierząt o obniżonej odporności, osłabionych dziecięce choroby lub po prostu starych, leczcie przeciwgrzybicze antybiotykami. Jednym ze skutecznych i niedrogich jest „Gryzeofulwina”. Jest on na tyle toksyczny, dlatego psa należy go podawać razem z oliwą 1-2 razy dziennie 15-25-60 mg na 1 kg masy ciała. „Nizoral” niech za 10 g na 1 kg masy ciała i w кислотном roztworze. „Itrakonazol” – skuteczny, ale kosztowny lek, jego dają 10-20 g codziennie lub co drugi dzień. Wszystkie antybiotyki mogą zakłócić pracę przewodu pokarmowego i wątroby, ale leczenie w każdym przypadku należy kontynuować jeszcze przez kilka tygodni po ustąpieniu objawów choroby i uzyskania ujemnych wyników posiewów.
jak wyleczyć zapalenie skóry u psów małych ras
4
Przetwarza lokalne ogniska lekami na bazie fungicydów, lepiej używać rozwiązań, a nie maści, które brudzą. Nie przesadź traktowaniem plam спиртосодержащими rozwiązań, wystarczy przetrzeć skórę 1 raz dziennie, aby nie spalić. Do kąpieli psa należy stosować szampony przeciwgrzybicze („Nizoral”, „Doktor”), umyć ją nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Dla utrwalenia efektu użyj dawkujący promieniowanie uv.
leczyć zapalenie oskrzeli u psów
logo
Article Categories:
Leczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *