Jak leczyć kota od biegunki

Biegunka u kota – zawsze niepokojący objaw dla jej właściciela. Może on być spowodowany różnymi przyczynami: stresem, przejadania się, zatrucia, wirusowym lub bakteryjnym zakażeniem. Dlatego bardzo ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego u swojego zwierzaka zdenerwowany żołądek. Przecież w pierwszym przypadku można pomóc kotu samodzielnie, a w drugim będzie musiał zwrócić się do weterynarza.

Jak leczyć kota od biegunki

Instrukcja

1
Jeśli przyczyny biegunki swojego ulubieńca psychologiczne, jest to najprostszy przypadek, można nie martwić się za bardzo. Tak, koty mogą chodzić zadzierających, jeśli ich niepokoją, narażają na stres, gdzieś przenoszą, najeżdżają na ich terytorium. Trzeba tylko wyeliminować czynnik drażniący i nie karmić swoją ulubienicą w ciągu doby. Oczywiście, że należy zapewnić zwierzęciu dostęp do wody i toalety. A oto na ulicy lepiej nie wpuszczać.
jak hodować karpie w stawie
2
W przypadkach, gdy kot obrażanie ze względu na nieświeży lub zbyt tłuste jedzenie, na czczo szczególnie nadzieję, że nie warto. To jest rozstrój żołądka trzeba leczyć, bo w przeciwnym razie to sie okaze dysbakteriozą. Daj zwierzęciu rozpuszcza się w wodzie węgiel aktywowany przez jednorazowe strzykawki bez igły. Równolegle można ją pić wywar z rumianku (goi) lub kory dębu (dzianiny). Dawkowanie – 10 ml 3 razy dziennie. Dobrze radzi sobie z biegunką „Энтеросгель”. On nie tylko normalizuje stolce, ale także usuwa z organizmu toksyny. Można dać jeszcze „Бифитрилак” lub „Baktisubtil”, aby zaspokoić jelita бифидобактериями. Istnieje również weterynaryjne, na przykład, „Ветомом 1.1”.
jak leczyć kota
3
Jeśli jednak biegunka nie ustał w ciągu doby, a kot źle się czuje, wyraźnie słabnie, trzeba niezwłocznie udać się do weterynarza. Ponieważ zaburzenia mogą być spowodowane przez różnego rodzaju отравляющими substancjami, które zjadła, lub wirusem. W tym przypadku opóźnienie może kosztować twojemu pupilowi życia. Wątpliwości трактуйте na rzecz wyprawy do specjalisty. Lepiej dmuchać na zimne.
niż leczyć kota przy biegunce
Należy zwrócić uwagę
Weterynarza trzeba pokazać nie tylko chore zwierzę, ale i próbkę kału (do analizy), a także opowiedzieć o częstotliwości krzesła, jego konsystencji.

Porada
Jeśli kal kot brązowy, to zazwyczaj świadczy o banalne переедании, zatrucia lub stresie. A oto jasny kolor kału i ich зловонность raczej mówią o zakażenie wirusem.

logo
Kategoria:
Leczenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.