Jak określić wiek dekoracyjnego królika

Miękkie pluszowe ozdobne, króliki bardzo lubią dzieci. Zakup tego zwierzęcia w prezencie dziecku – świetny pomysł. Oczywiście, przy zakupie zwierzęcia jedną z kwestii, która interesuje przyszłego mistrza, to pół zwierzę. Ale królik – jedno z najbardziej tajemniczych istot w tym zakresie. Określić, kto jest przed tobą – samica lub samiec, jest dość trudne.

Jak określić wiek dekoracyjnego królika

Instrukcja

1
Kup dekoracyjnego królik z rodowodem lub u hodowcy. W tym przypadku masz na rękach będą dokumenty, w których już zaznaczono, „dziewczynkę” lub „chłopca” kupujesz. Nie można wykluczyć opcji, że i hodowca błąd w definicji płci, ale nadal jest to mało prawdopodobne. Kupując królika w zwykłym sklepie zoologicznym, grozi za to zwierzę nie jest tym, podłogi, nawet jeśli sprzedający twierdzą, że posiadają tej informacji.
jak określić płeć u królika
2
Jeśli zdecydujesz się na zakup zwierzaka w sklepie, kupuj królika w wieku 3-4 miesięcy. Określić płeć można i u bardzo młodego zwierzęcia, ale zrobić to samemu nie jest łatwe. Przy dorastaniu i osiągnięciu królikiem 3-4 miesięcy u samców jądra opadają i łatwo je zobaczyć w pobliżu seksualnego otwory. U młodych królików płeć określana także narządów płciowych, ale wystarcza prawda może to zrobić tylko doświadczony hodowca.
vidio jak odróżnić samca od samicy królików
3
Odwróć królika na plecy, zasuń ogonek i spojrzeć w pachwinie. U samca od razu widać dwa jajka. Należy wiedzieć, że jądra u królików nie są podobne do jądra psów lub kotów. Przypominają dwie jasno-różowe obrzęki. Czasami gospodarze nawet mylić ich z chorobą.
jak odróżnić królików po podłodze
4
Określić płeć dekoracyjnego królika można i na wtórnym płciową funkcjonalny. Samce zwykle mniejszych rozmiarów, niż samice. Jednak sylwetka u „chłopców” silne. U samic jest bardziej wąska głowa. Na brzuchu u dziewczyn” dwa rzędy sutki.
jak z papieru zrobic królika
5
Niektórzy właściciele królików twierdzą, że można określić płeć na zachowanie zwierzęcia. Mężczyźni częściej są bardziej aktywne, skore do zabawy, a самочки bardziej spokojny. Jednak nie warto liczyć na te objawy – często mężczyźni zachowują się jak kobiety, i odwrotnie. I te, i inne dość przyjazny do ludzi, opiekować się królikami problemu. Dlatego jeśli nie jest zasadniczo ważne, kogo wziąć chłopca, czy dziewczynkę, wybierz zwierzaka, który najbardziej podoba ci się na zewnątrz.
jak nauczyć królika tacy
logo
Kategoria:
Inne zwierzęta

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.