Jak бинтовать ramię

Бинтование stawu barkowego należy w przypadku zwichnięcia, złamania lub innych uszkodzeń, przy których należy unieruchomić staw lub utrzymać się na ranie, obejmującą narzędzie. Korzystanie z bandaża najbardziej powszechne, ale aby opaska pełniła swoje funkcje, бинтовать ramię trzeba poprawnie.

Jak бинтовать ramię

Trzeba

  • Bandaż.

Instrukcja

1
Bandaż stosuje się mocno, aby nie ślizga się i nie сбивалась, ale przy tym nie było za trudne, powodując pogorszenie ukrwienia i ból. Część ciała, którą związać, musi być w pełni dostępne dla забинтовывания. Procedura odbywa się zawsze od lewej do prawej. Obroty bandaż mogą być спиралевидными, w postaci zwrotnicy lub ósemki. Należy uważać, aby człowiek, który odbywa się opatrunek, zawsze znajdował się we właściwym położeniu statycznym, nie прогибался temu i nie opuszczał ramię.
2
Przy бинтовании ramienia stać frontem do pacjenta, w prawej ręce trzymając sam bandaż, a w lewej – jego wolny koniec. Napięcie bandaż powinny być jednolite w całej kończyny, aby nie powstały fałdy. Przy każdym kolejnym obrocie bandaż pokrywa poprzedni obroty do około połowy. Nie zapomnij o sterylności materiału, a także o średnicy bandaż. Zbyt wąski wydłuży czas ran procesu, a po podwiązanie będzie powodować bolesność, wpadając w ciało.
3
Na wspólne ramię nakłada бинтовую bandaż, przypominającą колосовидную. Z górnej części stawu barkowego zacznij бинтовать, przesuwając górny zwój przez niego. Następnie poprowadź bandaż w подмышечную nierówność z przeciwnej ranie strony, dalej z przodu w klatce piersiowej i stawu ramię, wchodząc w подмышечную nierówność z chorą strony i po skrzyżowania w okolicy barku, należy zwracać bandaż w подмышечную jamy zdrowej strony. Wycofać bandaż na górną trzecią część ramienia i tam go zabezpieczyć.
4
Jeśli chcesz перебинтовать przedramię, użyj spiralny lub podobny rodzaj opaski z przegięciem. Zacznij od pary-trójki kołowych ruchów, a po prowadź bandaż trochę krzywo, niż jest to konieczne dla спиралевидной opaski. Przytrzymaj dolną krawędź bandaż lewą ręką kciukiem. Trochę rozwałkować głowicę bandaż i należy zbyt mocno odchylać go do siebie w taki sposób, aby dolna jego krawędź stawał się górną i odwrotnie. Przekręcać bandaż tylko w jednej linii i na jednej stronie. Bandażuje łokieć, trzymaj go wygięte pod kątem.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.