Jak перебинтовывать ramię

W życiu czasami zdarzają się różne sytuacje, kiedy trzeba mieć chociaż małe wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu człowiekowi. Jednym z prostych, ale niezbędnych umiejętności jest zdolność do szybkiego перебинтовать kończyny, jeśli uzyskane jakiś uraz. Spróbuj nauczyć się nakładać opatrunek i бинтовать ramię.

Jak перебинтовывать ramię

Instrukcja

1
Jeśli odebrano uraz barku, postaraj się zapewnić poszkodowanemu spokój. Uszkodzoną rękę należy umieścić na szeroki wybór. Косыночная opaska odbywa się z dowolnego szalik lub kwadratowego kawałka materiału, który składa się po przekątnej. Na środek szaliki ułożyć rękę, zgiętą w łokciu, a jej końce zawiąż węzeł lub przymocować za pomocą angielskich szpilek. Po tego człowieka lepiej zawieźć do szpitala, ponieważ silne urazy łatwo odróżnić od uszkodzeń mięśni, ścięgien i poszczególnych zamkniętych złamań. Stopień obrażeń okazuje się dopiero po sprzętowego badania.
2
Jeśli na ramieniu uzyskane rana bez uszkodzenia dużych naczyń krwionośnych, należy oczyścić od zanieczyszczeń, umyć i zrobić spiralną bandaż, zamykając miejsce rannych schowaną w kilka warstw bandażem. Spiralna opaska okazuje się, gdy bandaż porusza się po spirali, od stawu łokciowego do ramienia. Jeśli бинтуемая część ma inną grubość, czynią spiralną bandaż węzły ostre – tak jest nałożony ściśle.
3
Kiedy należy unieruchomić zranioną rękę, czasami jej прибинтовывают do tułowia. Na przykład, to się robi, jeśli u poszkodowanego człowieka występuje ciężka choroba serca lub układu oddechowego (zaburzenia rytmu serca, astma oskrzelowa), i nałożenie opony nie jest zalecane. Postępowanie w tym przypadku jest następująca:
4
W подмышечную obszar włożyć bawełnianej gazy wałek, aby położenie ramienia zrobić bardziej komfortowy. Aby lepiej trzymał, można прибинтовать go do tułowia lub związać się na zdrowym надплечье.
5
Rękę zegnij w łokciu, łokieć odchylić nieco do tyłu, a ramię podczas бинтования unieś w górę.
6
Бинтовать zacznij od pachy ubytki przeciwnej (zdrowej) strony. Przesuń bandaż przez mostek równolegle do ziemi, chwycić i прибинтуйте ramię do tułowia. Poprowadź bandaż na plecach do pachy ubytki zdrowe ręce.
7
Od pachy ubytki przesuń bandaż z przodu do obojczyka na tej stronie, gdzie jest uszkodzona ręka; od obojczyk pionowo w dół po plecach – охватываете na dole łokieć, podnosząc go i kierując bandaż z przodu. Chwycić прижатое do piersi przedramię i kierując bandaż na ukos na dole pachowym zdrowej strony. Teraz po plecach kierując bandaż do obojczyka.
8
Od obojczyka w ruchu do przodu i w dół pod łokieć. Unikaj łokieć od przodu do tyłu, brakuje bandaż przez całe plecy do zdrowego dole pachowym. Stamtąd na ukos – ponownie się do obojczyka na uszkodzonej stronie. Dalej w dół pod łokieć itp.
9
Po tym, jak wykonać ten etap бинтования, u ciebie powinny powstać dwa identyczne trójkąty – na piersi i na plecach. Podstawa trójkąta musi przebiegać wzdłuż kości ramiennej, a szczyty – znajdować się w dole ubytki.Po takiej opatrunki unieruchomić kończynę chustką i w pozycji siedzącej prześlij poszkodowanego do szpitala.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.