Jak przywrócić elastyczność naczyń krwionośnych

Długość naczyń krwionośnych w organizmie wynosi dziesiątki tysięcy kilometrów. Od ich elastyczności zależy stan całego organizmu. Wiele groźne choroby zaczynają się od chorób naczyń – osady w nich cholesterolu blaszek i ich кальцинирования, zniszczenia naczyń krwionośnych w wyniku nadciśnienia, wieku suszenia sieci naczyń włosowatych, które uważają, że przyczyną starzenia się organizmu. Wpływa na pracę naczyń krwionośnych i otyłość w połączeniu z siedzącym trybem życia.

Jak przywrócić elastyczność naczyń krwionośnych

Trzeba

  • – kwiaty i owoce głogu, wódka;
  • – brzoza pąki;
  • – rośliny adaptogeny;
  • – warzywa i owoce.

Instrukcja

1
Chronić i wzmocnić naczynia krwionośne można tylko kompleksowymi działaniami, w tym organizację zdrowej diety, regularnych ćwiczeń fizycznych, тренирующими układ krążenia sieć, zabiegi wodne, jak szlafroki, tak i prysznicami wrażeń, скипидарными i leczniczych kąpieli.
2
Dużą rolę we wzmacnianiu naczyń krwionośnych grają sprawdzone środki medycyny ludowej. W miażdżycy naczyń przygotować napar z kwiatów głogu. 1 łyżkę kwiatów zalać szklanką wrzącej wody i, obecnie w zamkniętym naczyniu w ciągu 2 godzin, przecedzić i pić po czwarte szklanki 4 razy dziennie przed posiłkiem.
3
Nie mniej skuteczna alkoholowa nalewka z owoców głogu. Wlać łyżkę rozdrobnionych owoców głogu 250 ml wódki i pozostawić w szczelnie zamkniętej butelce 10-12 dni. Pozwala przefiltrować i weź 20 kropli rozpuszczonych w 15 ml przegotowanej wody, 3-4 razy dziennie przed posiłkiem.
4
Jeśli miażdżyca już się rozpoczął, zaleca nalewkę na brzozy nerkach. 15 gramów nerek wlać 0,5 litra wódki i pozostawić na 14 dni w ciemnym miejscu. Filtrując, weź 20 kropli 3 razy dziennie, rozpuścić w 15 ml wody.
5
Przywracają elastyczność naczyń krwionośnych rośliny adaptogeny – żeń-szeń, trawy cytrynowej, аралия маньчжурская, leuzea, różeniec górski.
6
Skutecznym środkiem pomagającym w szkoleniu naczyniowego, są ćwiczenia fizyczne, typu szybkiego spaceru, pływania, tenisa, jazdy na nartach itp.
7
Zrezygnuj z tłustych, smażonych potraw, ostrych przypraw, alkoholu. Dla palących – wróg krwionośnych numer jeden.
8
Pierwszeństwo mleczno-diety warzywnej. Naczynia potrzebują w codziennej nadejdzie do organizmu witamin c, P (rutyna), które znajdują się w dużych ilościach w winogronach, cebuli, czosnku, papryce, cernica, голубике, zielonej herbacie, kory sosny.
9
Źródłem kwasu nikotynowego, niezbędne naczynia, są mięso z kurczaka i królika, drożdże, białe grzyby, kasza gryczana, kalmary, dorsz i inne.
10
Włącz do diety żywności przeciwutleniacze – owoce cytrusowe, marchew, pietruszka, białe grzyby. Służą odpornościowego ochronę ścian naczyń krwionośnych.
Należy zwrócić uwagę
Dreszcze może pojawić się rąk i nóg, szum w uszach, zawroty głowy i częste bóle głowy, reagowanie na zmianę pogody – to wszystko oznaki utraty elastyczności naczyń krwionośnych. Uprzejmy stosunek do swojego ciała – profilaktyka bardzo poważnych chorób.

logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *