Jak przezwyciężyć kompleks niższości

Kompleksy w większym lub mniejszym stopniu są charakterystyczne dla wielu ludzi. Są one związane z niezadowoleniem sobą, który zmniejsza możliwości i w pewnym stopniu ogranicza możliwość wyboru.

Jak przezwyciężyć kompleks niższości

Instrukcja

1
Poszukaj korzyści, jakie on przynosi. Brzmi dziwnie, ale trzeba przyznać – kompleksy istnieją, ponieważ zapewniają one pewne udogodnienia. Na przykład, kobieta cierpi na lekką pełni, to nie dziesiątki zbędnych kilogramów i wielu mężczyzn piątka dodatkowych kilo tylko podoba, ale ona nie nauczyła się rozmawiać z mężczyznami. Po prostu nie jest w stanie prowadzić ciekawą rozmowę i bawić przedstawicieli płci przeciwnej. I w tym jest główny powód tego, że jej związek nie sumują się. A ona sobie wyjaśnia, że chodzi o jej dodatkowych pięciu kilogramach. I nie stara się coś zmienić, przekonując, że to się ich pozbyć, i będzie jej szczęście. To tylko jej podświadomość będzie się oprzeć zmniejszenie jej wagi, bo razem z zbędnymi kilogramami odejdzie to wygodne wytłumaczenie porażek. Kompleks wyjaśnione nie tylko klęska w życiu osobistym, ale i profesjonalne niezgodności. Więc trzeba znaleźć swoje korzyści, spróbuj spojrzeć prawdzie w oczy i znaleźć prawdziwe przyczyny swoich porażek.
2
Pchaj się żyć tak, jakby powodów do kompleksów nie masz. Uwierz mi, większość ludzi nie widzi cudzych wad, są zainteresowani własnymi i tym, jak odnoszą się do nich samych. Dokładnie za wady otaczających tylko bardzo niewielka część młodzieży, i zwykle szukają takie same, jakie są u samego критикующего. Nigdy nie zadręczaj innych, aby wywyższyć siebie. Wam tego nie wybaczą w dorosłym społeczeństwie, to jest dopuszczalne tylko podczas nastoletnich wojny wszystkich przeciwko wszystkim. Tak, że nawet nie kupujcie sobie taki nawyk. Lepiej przyzwyczaić się znajdować godności innych ludzi i bez zazdrości im o tym mówić. A swoje wady ignorować.
3
Staraj się rozmawiać z skuteczne i żywymi ludźmi. Poczucie pewności siebie jest zaraźliwe, widać, że każdy ma swoje własne cechy, ale ludzie sukcesu potrafią się dogadać z nimi i cieszyć się życiem. Poszukaj biografie znanych ludzi, cierpiących od obiektu, takiego jak twój. I niech ich przykład was zainspiruje!
logo
Kategoria:
Praca nad sobą

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.