Jak przerobić Таврию z zawieszeniem od WAZ

Samochód Tavria – zwrotny, ekonomiczny i ładny. I choć projekt tego pojazdu nie jest podobny do projektowania nowoczesnych zachodnich samochodów, to wcale nie wpływa na popularność tej marki. Niektórzy kierowcy produkują modernizację swojego „żelaznego konia”, na przykład, ustawiając na Таврию jezdną od WAZ.

Jak przerobić Таврию z zawieszeniem od WAZ

Trzeba

  • – części zamienne;
  • – narzędzia.

Instrukcja

1
Istnieje kilka sposobów mocowania zawieszenia od WAZ na samochód Tavria. Dokonać modernizacji swojego pojazdu w stanie nawet początkujący kierowca. Przede wszystkim, tapicerka os „native” pięść.
2
Dołącz do miejsca mocowania pięści wspornik hamulca. Po czym выпрессовывается piasta koła przedniego koła, na którą przykręcony jest tarcza hamulcowa, i ЗАЗовская piasta. Po przycięciu adaptera i jego późniejszej instalacji ustawić oś przylegania płyty z klocka hamulcowego.
3
Wykonaj otworu bębnów, należy zainstalować specjalne podkładki i szpilki, przeznaczone pod koła VAZ. Zawieszenie od WAZ jest zainstalowany.
4
Drugi sposób instalacji ВАЗовских części na samochód Tavria wygląda w następujący sposób: os pięść z hamulcem przykręcić poprzez podkładki do амортизатору i dźwigni. Tylne hamulce podłącz do belce przez element odległościowy.
5
Trzeci sposób instalacji jest bardzo podobny do drugiego. Jedyna różnica – przedni zacisk tarcza hamulcowa VAZ 2112 lub VAZ 2110 wentylowana pod koła 14″.
6
Aby zainstalować dystansowe na szklanki Tavria, trzeba dystansowe z dodatkową poduszką: trwa jej montaż do ościeżnicy.
7
Ponadto, może być zmieniony kąt nachylenia osi obrotowych zawieszenia. Można tego dokonać za pomocą planu,-podkładki, прикрепляемой do górnej podporze, przypadku spawania na kubki z przodu, a także проточке biernej sztangi. Taka modernizacja samochodu poprawia stabilność pojazdu podczas pokonywania zakrętów, a także w znacznym stopniu zwiększa zużycie gumy.
Należy zwrócić uwagę
Modyfikacje zawieszenia – to nie jest łatwe, dlatego bez pomocników za tę pracę nie chwytaj!

Porada
Nie zapomnij kupić specjalne adaptery do przeróbki zawieszenia (są one sprzedawane jak w автомагазинах, jak i na stacjach obsługi).

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Comments are closed.