Jak przerobić piec na „Niwie”

W celu poprawy efektywności pracy pieca na samochodzie „Niwa”, najbardziej popularną modyfikacją jest instalacja zmodyfikowanego termostatu z innego krajowego suv — „Chevrolet Niva”. Wykonanie tego zadania nie wymaga dużej ilości nowych części i nie zajmuje dużo czasu.

Jak przerobić piec na

Trzeba

  • – aluminiowy termostat od „Chevrolet Niva”;
  • – płyn chłodzący;
  • – dwa dolne i jeden górny wąż od tego samego samochodu;
  • – opaski w różnych rozmiarach;
  • – wąż ogrzewania od „Gazele” o długości 1 metr;
  • – spinka mocowania koła od „Gazele”

Instrukcja

1
Spuścić ciecz chłodzącą i zdejmij personel termostat. Przygotuj nowe węże. Górny i dolny – od samochodu Chevrolet-Niwa”; średni zrób ze starego dolnego poprzez obrzezanie z dwóch stron do odpowiedniej długości. Aby nie ciąć zbędne, określ jego długość w miejscu montażu. Na tym przewodzie powinny zostać uprawnień po 2 cm z każdej strony do umieszczania ich na przyłącza termostatu i układu napędowego.
2
Dolny i średni węże z góry załóż termostat i zamocować za pomocą opaski. Nowy termostat ustaw na stałym miejscu. Nie martw się, jeśli on będzie siedzieć nieco wyżej, niż stary – to koszty modernizacji i bez nich się nie obejdzie. Jeśli chcesz, możesz spróbować dokładniej dopasować go w nowym miejscu.
3
Nie zmieniając położenia metalowej rury odprowadzania cieczy chłodzącej od ogrzewania, zdejmij z niej wąż podgrzewania gaźnika. Wąż przyciąć na 5 cm, i z otrzymanego odcinka zrób zaślepkę króćca ogrzewania gaźnika za pomocą opaski do jego mocowania. Pozostały przewód załóż na cienki króciec termostatu. Wąż ogrzewania pokroić w pobliżu jego przyłącza. Wewnątrz odcinka pozostałego na słuchawce, włóż szpilkę i wyłączyć go w ten sposób. Śrubę dokręcić i zabezpieczyć opaską.
4
Wylot ogrzewania i termostat połączyć za pomocą przewodu ogrzewania od „Gazele”. Poprowadzić go tak, aby nie przechodził w pobliżu rur wydechowych. Oprócz tego, zamiast etatowego pompy pieca zamontować elektryczną pompę od samochodu „Gazela” na wylocie chłodnicy. Zasilanie tej pompy zrób wyłączony z salonu. Do jej instalacji użyj opłaconych kołek pod zbiornikiem.
5
W wyniku przeprowadzonej modernizacji potrzeba zamykać chłodnica zimą odpada, zmniejsza czas nagrzewania silnika w mróz, temperatura powietrza idącego od ogrzewania, znacznie wzrasta. Włączanie электропомпы przyspiesza rozgrzewanie zamarzniętej wnętrza.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.