Jak przerobić pliki na dvd

Dyski DVD mają większą objętość, niż CD, więc nadają się nie tylko do nagrywania wideo w wysokiej jakości, ale i wykorzystania ich jako nośnika informacji. Aby nagrywać płyty, trzeba mieć napęd z oznaczeniem DVD+RDL.

Jak przerobić pliki na dvd

Trzeba

  • – komputer;
  • – czysty dysk DVD;
  • – program CD-Burner XP lub Nero.

Instrukcja

1
Upewnij się, że twój napęd obsługuje funkcję nagrywania DVD-rom (wskazany w oznaczeniu, charakterystyczne dla wszystkich współczesnych modeli urządzeń). Kup w sklepie DVD-R/RW do nagrywania plików. Jeśli masz zamiar używać go wielokrotnie, wybierz DVD-RW. Można również zakupić płytę DVD-RDL, który działa na zasadzie wymiennego dysku USB.
2
Jeśli masz na komputerze zainstalowany jest system operacyjny Windows Vista lub Windows Seven, wystarczy skopiować pliki na dysk, zaznaczając je i za pomocą menu kontekstowego wysłanie na odpowiedni nośnik. Po tym zapisz pliki za pomocą standardowych narzędzi systemu Windows.
3
Jeśli na komputerze jest zainstalowany system operacyjny Windows XP lub poniżej, pobrać i zainstalować dodatkowe oprogramowanie do nagrywania dysków DVD, na przykład, CD Burner XP. Jeśli potrzebujesz więcej funkcji od programu do nagrywania, należy użyć programu Nero lub jej analogami.
4
Po zainstalowaniu niezbędnego oprogramowania, przejdź do powstania projektu wpisów. Wybierz w programie opcję „Utwórz dysk z danymi”, po czym na ekranie pojawi się okno z zawartością. Za pomocą specjalnych przycisków mnie dodaj pliki i foldery z komputera w projekt wpisów.
5
Ustaw nagrywanie dysków na komputerze, wprowadź również prędkość napędu. Jeśli chcesz zapewnić najlepszą jakość nagrywania, należy zmniejszyć ten parametr o połowę. Jeśli chcesz sprawdzić pliki po zakończeniu nagrywania, zaznacz odpowiednią opcję w menu.
6
Jeśli chcesz финализировать dysk, również zaznacz odpowiedni punkt menu. Jeśli chcesz pozostawić go otwartym do nagrywania, nie rób nic. W tym przypadku należy zachować ostrożność w przyszłości, ponieważ twój nośnik informacji może być uszkodzony wirusami.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *