Jak przełożyć dysk z fat32 na ntfs

Korzystanie z systemu plików NTFS pozwala pracować z dyskami i partycjami dużej ilości. Oprócz tego istnieje kilka ważnych zalet systemu NTFS w porównaniu z przestarzały odpowiednikiem FAT32.

Jak przełożyć dysk z fat32 na ntfs

Trzeba

  • – Partition Manager;
  • – dysk naprawy systemu.

Instrukcja

1
Do zmiany formatu dysku lokalnego, na którym nie jest zainstalowany system operacyjny, zaleca się korzystać z narzędzia Сonverter. Jest to standardowa funkcja, włączone w system operacyjny Windows XP i nowsze wersje SYSTEMU. Otwórz menu „Start” i wybierz opcję „Uruchom”.
2
W nowe pole wpisz polecenie cmd i uruchom wiersz polecenia jako administrator. Aby to zrobić, przytrzymaj klawisze Ctrl i Shift i naciśnij klawisz Enter. Otwórz menu „Mój komputer” i zobacz literę, która jest przypisana do wybranej sekcji.
3
Wpisz polecenie convert D:/ FS:NTFS, a następnie naciśnij klawisz Enter. Parametr NTFS oznacza, że ta część dysku twardego zostanie przeliczona na określony system plików. Poczekaj na zakończenie działania narzędzia converter.
4
Warto zauważyć, że konwersji systemu plików może doprowadzić do całkowitej utraty danych na ekranie dysku lokalnym. Jeśli chcesz uniknąć awarii podczas wykonywania tej operacji, należy używać zasilacza.
5
Do konwersji partycji systemowej winchester należy pobrać wiersza poleceń w DOS-mode. Aby to zrobić, należy użyć dysku odzyskiwania systemu lub z bootowalnej dyskietki.
6
Jeśli chcesz pracować w środowisku Windows, zainstaluj program Partition Manager. Po instalacji komponentów programu uruchom ponownie komputer i uruchom plik pm.exe.
7
W pierwszym menu wybierz opcję „Tryb dla zaawansowanych użytkowników”. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na wybraną lokalnego dysku, przesuń kursor na pozycję „operacje Zaawansowane” i wybierz opcję „Konwersji”.
8
Ustaw opcje zmiany systemu plików na partycji, zamknij okno dialogowe, a następnie kliknij przycisk „Zastosuj zmiany”. Narzędzie Partition Manager ponownie uruchomi komputer i wykonuje niezbędne operacje w DOS-mode.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.