Jak przekształcić wzór

Procedura przekształcenia formuły stosowane w każdej nauce, używa formalny język matematyki. Formuła składa się z znaków specjalnych, połączonych ze sobą zgodnie z określonymi zasadami.

Jak przekształcić wzór

Trzeba

  • Znajomość zasad matematycznych tych samych przekształceń, tabela matematycznych tożsamości.

Instrukcja

1
Poznaj wyrażenie pod kątem ułamków. Licznik i mianownik ułamka, można pomnożyć lub podzielić na jedno i to samo wyrażenie, pozbyć się mianownika. W przypadku przekształcenia równania, sprawdź, czy nie ma w знаменателях zmiennych. Jeżeli jest – należy dodać warunek, że wyrażenie z mianownika nie jest równa zero. Z tego warunku, wskaż nieprawidłowe wartości zmiennych, czyli ograniczenia w zakresie określenia.
2
Zastosuj zasady działania ze stopniami dla takich samych powodów. W rezultacie zmniejszy się ilość terminów,.
3
Przenieś suma, zawierające zmienną, w jedną część równania, które nie zawierają w drugą. Do każdej części stosować równania matematyczne tożsamości w celu ułatwienia.
4
Pogrupuj jednorodne względem. Do tego wyprowadzić ogólną zmienną nawiasach, wewnątrz których zapisz sumę współczynników z uwzględnieniem znaków. Stopień tej samej zmiennej jest postrzegana jako inna zmienna.
5
Sprawdź, czy nie ma w formule szablonów tych samych przekształceń wielomianów. Na przykład, czy nie ma w prawej lub lewej części formuły różnicy kwadratów, suma sześcianów, kwadrat różnicy, kwadratu sumy, itp. Jeśli nie ma, to zamiast szablonu znalezionego ustawić jego chiński odpowiednik i ponownie spróbuj przeprowadzić grupowanie części składowe.
6
W przypadku przekształcenia równań trygonometrycznych, nierówności lub po prostu wyrażeń znajdź w nich wzorów trygonometrycznych tożsamości i zastosować metodę wymiany części wyrażenia identyczne mu uproszczone wyrażenie. To jest konwersja pozwala pozbyć się zbędnych zatok lub cosinusów.
7
Do konwersji kątów w sposób ogólny lub w радианной formie skorzystaj z formułami rzutowania. Po konwersji oblicz wartość podwójnego kąta lub połową kąta w zależności od liczby pi.
logo
Kategoria:
Matematyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.