Jak przedłużyć pozwolenie na budowę

Przedłużyć pozwolenie na budowę możliwe na podstawie artykułu nr 51 pkt 20 kodeksu Urbanistyki federacji ROSYJSKIEJ, jeśli zostało ono wcześniej odebrane, ale nie zakończone do momentu zakończenia terminów, o których mowa w dokumentach. Aby przedłużyć pozwolenie, należy zwrócić się do wydziału architektury i urbanistyki swojego rejonu z pakietem dokumentów.

Jak przedłużyć pozwolenie na budowę

Trzeba

  • – dokumenty na budowę;
  • – paszport;
  • – akt.

Instrukcja

1
Jeśli otrzymałeś pozwolenie na budowę, ale nie udało się go zakończyć i wprowadzić новостройку w eksploatacji, to trzeba przedłużyć terminy określone w zezwoleniu. Zrobić to należy do momentu zakończenia terminów, o których mowa w poprzednio otrzymanej rozdzielczości, inaczej przedłużenie ci mogą odmówić. Ustawa przewiduje, że wniosek o przedłużenie terminu musi to zrobić nie później niż na 10 dni przed końcem ważności uprzednio wydanego zezwolenia.
2
Zgodnie z artykułem nr 51 pkt 20 można przedłużyć pozwolenie na już rozpoczęte budowy. Jeśli zbierzesz wszystkie niezbędne dokumenty, otrzymali budowlany paszport i pozwolenie, a dane dokumenty są wystawiane na okres 10 lat, ale za ten okres nawet nie zaczęli budować, nie założyła, to w przedłużeniu będą odrzucane.
3
Aby potwierdzić, że twoja budowa już się rozpoczęła, ale jeszcze nie zakończone, skontaktuj się z działem mieszkaniowej polityki lokalnej administracji. Napisz zgłoszenie na wezwanie komisji, która wyniesie akt etapie rozpoczętego budowy, tym samym potwierdzając, że budować można jednak zaczęły.
4
W wydziale architektury i okaż swój общегражданский paszport, budowlany paszport, pozwolenie, akt komisji z administracji. Na podstawie przedstawionych dokumentów wam podnieśli terminy zezwolenia w terminie 30 dni od daty złożenia wniosku.
5
Ponowne wydanie zezwolenia odbywa się na podstawie wcześniejszego projektu budowy i inżynieryjno-technicznych komunikacji, a także na podstawie wcześniej uzyskanych uzgodnień z systemami komunalnymi, strażakami i SES. Za ponowne zezwolenie nie jest pobierana opłata, czyli dają go za darmo i na okres nie dłuższy niż trzy lata.
6
Po otrzymaniu ponownego zezwolenia jesteś zobowiązany zakończyć rozpoczęte budowy i wprowadzenia go do eksploatacji.
7
Jeśli komisja mieszkaniowa ci wydał akt, że budowa jeszcze nie została rozpoczęta, to przedłużyć w zasadzie nic. Trzeba będzie uzyskać pozwolenie na podstawie ogólnych przepisów. W tym celu należy złożyć świeży projekt i szkic budynku i inżynieryjno-technicznych komunikacji, przejść po wszystkich instancjach dla jego zgody i na tej podstawie uzyskać pozwolenie na budowę.
logo
Article Categories:
Sporządzenie dokumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *