Jak przeciągnąć klosz

Tkanina, rozciągnięty na abażur, z czasem może истрепаться, sag lub być to. Jeśli dysk rama jest w dobrym stanie, nie spiesz się wyrzucić oprawa. Смастерите samodzielnie etui do klosza, biorąc pod uwagę wnętrze, w którym będzie znajdować się odnowionego осветительному urządzenia.

Jak przeciągnąć klosz

Trzeba

  • – stelaż klosza;
  • – tkaniny;
  • – kalka techniczna lub gazeta;
  • – ołówek;
  • – autofaucet taśma;
  • – maszyna do szycia;
  • – nożyczki;
  • – pistolet z gorącym klejem.

Instrukcja

1
Обесточьте urządzenie elektryczne. Następnie zdjąć klosz z lampy. Do tego trzeba odkręcić uchwyt mocujący dysk rama do podłoża żyrandole lub lampy podłogowe.
2
Delikatnie подпорите starą tkankę na абажуре w miejscach jej mocowania z podłożem. Według starego wzoru wygodnie będzie zrobić nowy szablon. Jeśli masz goły szkielet bez tkanki, to wzór trzeba to zrobić ręcznie.
3
Rozłóż na stole lub na podłodze kawałek kalki, stare tapety lub rozszerzone usługi arkusz. Dołącz do nich powstałą z klosza tkaniny. Zaznacz go ołówkiem.
4
Jeśli klosz stożkowy kształt i wzór trzeba robić z „zera”, zmierz taśmą centymetrową dolna krawędź podstawy, a także odległość pomiędzy górną i dolną część klosza. Narysuj prostokąt na papierze, poprzez 3 cm, dodatek na szew i 2 cm na acc z dwóch stron. Owiń papierowej выкройкой sztywną podstawę i precyzyjnie ustawić ją za pomocą ołówka i szpilek. Wyciąć nadmiar.
5
Pin wzór do tkanki портновскими pinami. Przełącz ją ołówkiem lub kreda. Nie zapomnij zrobić dodatki na szew i acc. Jeśli twój pokrowiec będzie przylegać do sztywnej podstawie z tworzywa sztucznego, to acc może nie będzie potrzebne.
6
Sprawdź podstawę klosza. Jeśli jest to metalowy stelaż, na którym nie powinno być rdzawych plam, które запачкают tkaniny. Jeśli te plamy są, pokryć ramy farbą do metalu. Kolor wybierz z uwzględnieniem nowego koloru etui. Na plastikowej podstawie nie powinno być ostrych zadziorów. Można je przeszlifować papierem ściernym.
7
Śmietana nici etui do klosza i przymierz. Jeśli wszystko jest w porządku, to prostrochite produkt na maszynie i zabezpieczyć go na ramie.
8
Jeśli sprawa należy przykleić na sztywną podstawę, to zwilż ściereczkę klejem z rozpylacza i nasunąć ją na plastikowej podstawie. Spoiny między krawędziami tkaniny промажьте gorącym klejem z pistoletu. Aby sprawa nie upadł, zabezpieczyć go бельевыми zaczepami na górze i na dole ramy, dopóki klej nie wyschnie.
9
Zamocować zaktualizowany klosz na oprawie.
Porada
Udekorować gotową klosz można koronki, wstążki, kwiaty z tkaniny, koraliki, пришивая ich nicią lub trzymać za pomocą pistoletu z klejem na gorąco.

logo
Kategoria:
Meble i wystrój

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.