Jak przechowywać płyty

Pomimo dostępność i popularność cyfrowego audio, płyt winylowych jeszcze nie prędko wyjdą z użytku. Korzystają z nich nie tylko fani stylu retro. Płyty winylowe należy prawidłowo przechowywać, aby wpisy były wysokiej jakości.

Jak przechowywać płyty

Trzeba

  • – szafa lub półka z komórkami.
  • – sklejka..

Instrukcja

1
Do półki z płyt wybierz ciepłe, ale nie gorące miejsce. Garaż lub domek, który протапливаете razy w tygodniu — nie jest najbardziej odpowiednie pomieszczenie do przechowywania tak marudnych przedmiotów. Lepiej znaleźć dla płyt wypoczynkowa w mieszkaniu w mieście, ale nie w pobliżu baterii ogrzewania parowego. Nie warto powiesić półkę i w pobliżu okna.
2
Przejdź do płyt dodatkową półkę. Książki i zabawki nie są najlepsi sąsiedzi, ponieważ na nich gromadzi się kurz. Płyty należy okresowo czyścić. Przejdź do specjalnej ściereczki. Wcześniej istniały specjalne, odzież lub buty szczoteczki do czyszczenia, które są sprzedawane wraz z odtwarzaczem i stałe gdzieś w okolicy z dyskiem, na który jest przeznaczony płyta. Ale jeśli wymieniałeś odtwarzacz z rąk, taka szczoteczki do czyszczenia nie może i nie być. Można, na przykład, kupić serwetkę w sklepie optyki. Nadaje się ściereczka do monitora. Wybierz dla niej specjalnego pudełka i umieścić ją na półce.
3
Półka musi być wystarczająco wysoka. Wybierz taką, gdzie nawet największa płyta nie jest po prostu wstanie pionowo, ale między nią a górną płaszczyzną półki pozostanie jeszcze jakieś miejsce. Nigdy nie należy płyty poukładać. Nie należy dopuszczać, aby były skośnie. W tym przypadku te dyski, które są powyżej, mają nierówne ciśnienie na dolne. Zdeformowane przy tym i te, i inne.
4
Dla dużej kolekcji płyt zrób wewnątrz półki komórki. Wyciąć ze sklejki kilku prostokątów i załączyć je tak, że tworzą pionowe przegrody. Mogą być dowolnej wielkości. Ich zadaniem jest utrzymanie grupy płyt w pozycji pionowej. Takie ściany można użyć jako klasyfikatora, w szczególności jeśli wystają poza krawędź półki. Zrób na nich tabliczki z krótkim opisem płyt, które są w danej komórce.
5
Ważne jest nie tylko prawidłowo przechowywać płyty, ale i umieć je dostać z koperty. To właśnie w tym momencie występują znaczne oddziaływanie mechaniczne. Rozsunąć ściany koperty i выкатите stamtąd płytę. Weź ją kciukiem za krawędź, a średnim i palcem wskazującym — za otwór. Ostrożnie umieść ją na dysk odtwarzacza. Po wysłuchaniu nie zapomnij, aby usunąć płytkę w kopertę i dostarczyć na miejsce.
logo
Article Categories:
Przydatne wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *