Jak prowadzić pszczół

O uzdrawiającą moc miodu wiedzą wiele, ale zdecydowali się na powołanie uli, nie każdy może. Jednak jeśli na stałe mieszkasz w domu prywatnym z dobrej okolicy terytorium i lojalnych sąsiadami, a wokół wiele kwitnących drzew i pól, należy zacząć hodować pszczoły, aby miód na stole nie przeniesione.

Jak prowadzić pszczół

Trzeba

  • – pszczela rodzina;
  • – ule;
  • – медогонка;
  • – воскотопка;
  • – kominek;
  • – deska-wzór;
  • – роевни itp.

Instrukcja

1
Przed tym, jak odpalić własnych pszczół, poczytaj o skład rodziny, spróbuj zrozumieć, jak żyją, co jedzą itp.
2
Przygotuj odpowiedni dla pszczelarza inwentarz. Kup jeden lub kilka uli, rozmieszczone w taki sposób, aby można je było zebrać i rozebrać bez uszkodzenia integralności gniazda. Ponadto, kup вощину, медогонку, kominek, specjalny filtr dla процеживания miodu, роевню, szczotek, podajniki. Zdobądźcie odzież ochronną: biały szlafrok i przedniej siatki.
3
Ustaw ule na podstawki o wysokości pół metra, najlepiej pod ogrodowymi drzewami lub w cieniu. Należy pamiętać, że odległość między nimi musi być nie mniej niż dwa metry, a летки powinny być skierowane na wschód. Należy pamiętać, że zgodnie z prawem Rosji, ule powinny być usytuowane nie bliżej niż 10 metrów od granicy działki, lub na wysokości co najmniej dwóch metrów. Można również ogrodzenie działki dwumetrowym płotem.
4
Wiosną lub na początku lata, kiedy ogrody już ottsvetut, kup kolonie pszczół. Jeśli spieszyć, można kupić pszczół i wcześniej, w okresie kwitnienia sadów, gdy nastanie ciepła pogoda. Na początku nie kupujcie więcej niż 3-5 rodzin. Pamiętaj, jeśli masz zamiar wziąć pszczół określonej rasy, z hodowli lub od hodowcy, zamówienie najlepiej robić jesienią.
5
W sklepach pszczół sprzedają w pakiecie. Jeśli kupiłeś właśnie taką rodzinę, przenieść je do ula na koniec dnia, po prostu высыпьте bezpośrednio na przygotowane ula gniazdo. Koniecznie daj pszczoły nawozów, 2-3 litry syropu cukrowego, aby pszczoły nie chodzili głodni po raz pierwszy. Aby przygotować syrop, zagotować litr „miękkiej wody i rozpuścić w niej 1 kg cukru. Następnie ostudzić i daj pszczoły na noc w specjalnym karmniku.
6
Należy uważać na życie rodziny pszczół, starają się ingerować w ich życie jak najmniej. Aby pszczoły były milsze, sprawdź gniazdo tylko gdy jest to absolutnie konieczne. Miód zabierzcie razy w roku – jesienią, a przy tym nie жадничайте zostawić rodzinie wystarczająco dużo żywności na zimę. Jeśli młoda rodzina nie była w stanie zdobyć tyle miodu, umieścić kilka pełnych ramek z innego silnego ula.
7
Wiosną przesuń palcem w ulu wersję ocenić stan macicy (w wystarczającej czy ilości jaja składa), stan gniazda i ula. Raz po wiosennej fly oczyścić dno uli od martwych pszczół, w przeciwnym razie, rozpadające się, zepsuje w ulu powietrze.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.