Jak prowadzić profilaktykę grypy w przedszkolu

Przebywanie dziecka w dziecięcym zespole znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na grypę – w czasie epidemii przedszkola często zamykają się na kwarantannie, ponieważ choroba jest bardzo zaraźliwa i może przebiegać z ciężkimi powikłaniami.

Jak prowadzić profilaktykę grypy w przedszkolu

Instrukcja

1
Należy uważać, aby sprzątanie i wietrzenie pomieszczeń odbywały się codziennie. Zaduch i brak świeżego powietrza kilka razy zwiększają ryzyko zachorowania w czasie epidemii, tak jak w спертом powietrzu duże stężenie wirusa. Wietrzyć pomieszczenia w przedszkolu należy rano, przed przyjściem dzieci podczas spacerów i przed snem. Niektóre przedszkola są кварцующими lampami – należy je włączać przed проветриванием nie mniej niż 10-15 minut. Codzienne mycie podłóg z dodatkiem środków dezynfekujących jest również niezbędne w profilaktyce grypy w przedszkolu. Wymagane jest regularne czyszczenie na mokro zabawek, powierzchni roboczych, wysokie krzesełka i stoliki, czyli wszystkich przedmiotów, z którymi dzieci stykają się w ciągu dnia.
2
Wychowawcy i rodzice powinni uczyć dzieci umyć ręce jak najczęściej. Właśnie na dzieci ладошках najczęściej osadzają się wirusy, a od przyzwyczajenia dotykać rękami twarzy, wkładać palców w usta dzieci odzwyczaić bardzo trudne. W miarę możliwości należy uważać, aby dzieci często myli ręce, zwłaszcza po ulicy i przed jedzeniem.
3
Środki zapobiegawcze w postaci pociętych żarówek można przeprowadzać w środku epidemii. Przygotuj małe talerzyki, drobno pokroić cebulę i czosnek, i ulozyc je na wszystkich pomieszczeń, podnosząc wyżej. Dzieci w starszych grupach zaleca się robić naszyjniki lub medaliony z czosnku i powiesić je na szyi.
4
W żywności należy dodać cebulę i czosnek – w drobno krojonym i modyfikowanym zachowują swoje właściwości użytkowe. Należy także uważać, aby wyżywienie dzieci w ogrodzie było zróżnicowane – powinny otrzymywać witaminę C codziennie (wywar z dzikiej róży, świeże sałatki, witaminy).
5
Zanim dziecko trafi do grupy, musi przejść badania lekarskie – w ogrodach wszystkich dzieci powinna spotykać pielęgniarka, która w czasie epidemii grypy musisz zobaczyć i przymierzyć temperaturę dla każdego. Ta technika pomoże uniknąć znalezienia się w grupie chorego dziecka.
6
Fizyczne zajęcia powinny odbywać się codziennie lub dwa razy w tygodniu to pełne zajęcia z instruktorem, w pozostałe dni należy przeprowadzić rozgrzewkę i ćwiczenia poranne.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *