Jak chronić się przed zimnem w czasie ciąży

Podczas ciąży układ immunologiczny kobiety jest zmniejszona. Jest to związane z tym, że siły obronne starają się odłączyć ciało obce z organizmu. Tłumienie ich działalności konieczne jest, aby ciąża rozwijała się bezpiecznie. Oczywiście, w takich warunkach ryzyko zachorowania na infekcję wirusową znacznie wzrasta.

Jak chronić się przed zimnem w czasie ciąży

Instrukcja

1
Staraj się unikać skupisk ludzi. Jeśli to możliwe, zrezygnuj z podróży w transporcie publicznym – przynajmniej na małe odległości. Wspinaczka i same w sobie są bardzo przydatne i pomogą ci uniknąć kontaktu z wysokiej i бациллоносителями.
2
Przed wyjściem na zewnątrz należy smarować błony śluzowej nosa оксолиновой maścią. Jeśli pracujesz w dużym zespole, podczas wybuchów chorób wirusowych w pracy nosić opatrunek z gazy. Ta opaska nie boli i w domu, ponieważ zakażenie może przynieść twoi bliscy.
3
Ubieraj się odpowiednio do pogody – nie кутайтесь niepotrzebnie i w żadnym wypadku nie stosuj zły modzie, zgodnie z którym w każdy mróz wychodzić na ulicę, trzeba bez czapki, w коротенькой kurtce i przezroczystych rajstopach.
4
Po powrocie z ulicy, natychmiast umyć ręce. Jako profilaktyki chorób bardzo przydatne płukać nos. W szklance ciepłej wody rozpuścić łyżeczkę soli i mieszajcie ten płyn na przemian obiema nozdrzami. Tę procedurę praktyki jogi, które już dawno stały się symbolem zdrowia i wytrzymałość.
5
Najlepiej wymaga wciągnąć wodę jednego nozdrza i wyprowadzić z innego, ale to się okaże po kilku treningów. Na początku wystarczy splunąć słonej wody po tym, jak przeszła przez obrębie jamy nosowo-gardłowej. To płukanie pomoże ci szybko pozbyć się kataru i w tym przypadku, jeśli nadal chory.
6
Jedz jak najwięcej świeżych owoców i warzyw, a także свежеотжатых soków. Bardzo pomocne kiełki, ziarna pszenicy, żyta, owsa i innych zbóż. Należy przyjmować je codziennie rano po jednej łyżce stołowej – w ten sposób można zadbać o formę i zdrowie swoje i dziecka. Apteczne preparaty witaminowe należy przyjmować wyłącznie w porozumieniu z lekarzem – hiperwitaminoza jest niebezpieczny, tak samo jak niedobór witaminy.
7
Unikaj stresu – nie tylko negatywnie wpływają na przebieg ciąży, ale i podważają i bez tego osłabiony układ odpornościowy. To zalecenie wykonywać szczególnie trudne dlatego, że ze względu na zwiększone hormonalne u kobiet w ciąży обостренная reakcja na nieprzyjemne okoliczności. Postaraj się opanować różne techniki relaksacyjne, które pozwolą ci się nie skupiać na negatywnych przeżyciach.
8
Jeśli czujesz objawy dolegliwości, nie należy przyjmować leków za radą znajomych – wiele leków zgubne mogą wpłynąć na rozwój płodu. Nie warto распаривать nogi lub brać gorące kąpiele, aby pozbyć się przeziębienia – to może prowadzić do przerwania ciąży. Ponadto, takie zabiegi przyczyniają się do rozszerzenia żył na nogach i zwiększają obciążenie na serce.
9
Lepiej pozostawić w gorącej wodzie ręce, jeśli czujesz dreszcze. Rozpuścić w szklance ciepłej wody jedną łyżeczkę soli i sody, dodaj kilka kropli yody i opłucz gardło. Powiększone bolesne migdałki można posmarować olejkiem z drzewa herbacianego – bardzo ostrożnie, aby to narzędzie nie trafiło na korzeń języka.
10
Jeśli domowe środki nie pomogą, skontaktuj się z lekarzem, tylko nie zapomnij, aby powiadomić go o swojej ciąży. Wtedy on przepisze ci leki, które nie uszkodzą twojego nienarodzonego dziecka.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.