Jak zregenerować organizm po porodzie

Narodziny dziecka to jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety, który pociąga za sobą zarówno psychologiczne i społeczne, jak i fizjologiczne zmiany. W okresie ciąży w organizmie kobiety zachodzą zmiany, które sprawiają, że kobiecą figurę drugiej – zmienia się kształt miednicy, pojawiają się drobne defekty skóry. Rozstępy i zbędnych kilogramów wcale nie jest miłe dla oka, dlatego każda młoda mama chce jak najszybciej odzyskać dawną figurę, choć czasu na to czasami trochę.

Jak zregenerować organizm po porodzie

Instrukcja

1
Wszystkie wady kształtu lepiej zapobiegać, niż później próbować się ich pozbyć. Rozstępy są nękane praktycznie wszystkich kobiet wieloródek, ale jeśli wcześniej się ich profilaktyką, to ich pojawienie się można prawie całkowicie uniknąć. W tych przypadkach, gdy rozstępy już się pojawiły, można użyć narzędzia w postaci kremów, które stymulują produkcję kolagenu.
2
Główny zarzut jest często pojawienie się zbędnych kilogramów w talii, które tworzą brzydkie fałdy tłuszczu. Tym nie mniej, raz po urodzeniu dziecka nie można od razu brać za ćwiczenia dla prasy, zwłaszcza w przypadku, jeśli dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie. Po porodzie ściany macicy jeszcze bardzo cienkie i delikatne, dlatego próby ćwiczeń fizycznych mogą spowodować ich rozerwanie. Zacząć trenować się fizycznie można tylko przez kilka tygodni po rozwiązaniu obserwowania lekarza. W pierwszym okresie młodej mamie wystarczy tej fizycznej, który przyniesie jej troska o dziecko.
3
Wiele kobiet podkreślają, że po urodzeniu dziecka, nadmierne wypadanie włosów, ale poważne zagrożenie to stan może być tylko w przypadku, gdy od momentu urodzenia dziecka minęło już ponad rok. Wypadanie włosów może świadczyć o braku w organizmie niektórych witamin i mikroelementów, a także o poważnym hormonalnej naruszenia. Dlatego pożądane jest, aby zrównoważyć dietę i nasycić je produktami bogatymi w wapń, który również jest istotny i dziecku.
4
Nigdy nie należy ograniczać się w produktach spożywczych – lepiej spożywać wszystkie substancje, bez których nie jest możliwe prawidłowe działanie organizmu. Ale i za dwoje macie też nie trzeba – wszystko jest dobre z umiarem. Karmienie piersią zazwyczaj odbija się na figurze matki pozytywnie, bo nadmiar kalorii w diecie są łatwo palić podczas laktacji. Na diecie można dopiero po zakończeniu karmienia piersią dziecka, to odpowiednie będą i ćwiczenia.
5
Pytanie o wznowieniu życia seksualnego należy rozwiązywać tylko i wyłącznie po kontroli ginekologa, bo w pierwszych dwóch miesiącach po porodzie duże jest ryzyko rozwoju propagacji zakażenia (macica stanowi otwartą powierzchni rany, a krew i wydzielina są idealną pożywką dla drobnoustrojów).
Należy zwrócić uwagę
Przede wszystkim, należy pamiętać, że wszystko jest w porządku, ale w miarę. Nie warto próbować wrócić do dawnej figury za kilka tygodni, lepiej dążyć do swego powoli, ale wynik będzie zamocowany na długo.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.