Jak pozbyć się zamarzaniu szyb

W zimnych porach roku, można spotkać się z problemem zamarzaniu szyb. Warstwę lodu, założony na oknie, przeszkadza i niesie chłód w pomieszczeniu. Dlatego postaraj się jak najszybciej oczyścić szybę i podjąć środki zapobiegawcze.

Jak pozbyć się zamarzaniu szyb

Trzeba

  • Sól, wentylator elektryczny, samochodowy środek do odmrażania szyb, płyn „Cleaner-2”, medyczny, alkohol, gliceryna, terpentyna, mydło w płynie.

Instrukcja

1
Wymieszać 2 łyżki soli w szklance chłodnej wody. Zwilż gęstą szmatkę w otrzymanym roztworze i kilka razy przetrzeć szybę. Po pewnym czasie lód zacznie się rozmrażać. Przetrzyj okno i suchą ściereczką z mikrofibry. Ponadto, nie należy zeskrobać lód ostrymi przedmiotami, w ten sposób można uszkodzić szkło.
2
Włącz wentylator elektryczny i umieść go w odległości 1 m od okna. Na parapecie ułożyć stary ręcznik, aby впитывало wodę. Nie zapomnij od czasu do czasu go przetrwać. Na koniec przetrzyj okno, czystą i suchą szmatką.
3
Używaj specjalnych preparatów, które są w stanie odmrozić szybę w krótkim okresie czasu. Kupić je można w sklepie motoryzacyjnym, dużym supermarkecie lub na stacji benzynowej. Kilka razy wstrząsnąć butelkę ze środkiem i skieruj strumień aerozolu na szkło. Odczekaj kilka minut i wytrzeć flanelowej szmatką. Następnie ponownie nanieść środek na okno, aby zapobiec ponownemu zamarzaniu.
4
Kup płyn „Cleaner-2” w salonie. To narzędzie pozwala myć okna w bardzo niskich temperaturach – do -27оС. Zwilż ściereczkę w płynie i starannie zagruntować заледеневшее okno. Przez 10-15 minut do sucha wytrzeć parapet i usuń plamy na szybie. Można również użyć narzędzia „Przegląd”. To skutecznie czyści okna od zanieczyszczeń nawet w zimnych porach roku.
5
Przygotuj mieszankę z 10 łyżek medycznego alkoholu i 2 łyżki gliceryny. Następnie zwilż поролоновую gąbkę w otrzymanym roztworze i dokładnie posmarować wewnętrzną stronę okna. Poczekaj do całkowitego wyschnięcia i wypolerować szybę czystą, miękką szmatką. W ten sposób można chronić okno przed powstawaniem oblodzenia.
6
Wymieszać 1 łyżkę terpentyny, 3 łyżki gliceryny i 5 łyżek przezroczystego mydła w płynie. Nałożyć mieszankę na szybie od wewnętrznej i zewnętrznej strony. Zostaw na jakiś czas. Gdy skład wyschnie, weź ściereczkę z mikrofibry lub flanelową szmatkę i dokładnie wypolerować powierzchnię.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.