Jak pozbyć się pleśni

Pojawienie się pleśni w domu jest zawsze nieprzyjemne, ponieważ ona nie tylko rozprzestrzenia się szybko, uderzając coraz większe terytorium, ale i niebezpieczna dla zdrowia. Aby się go pozbyć, trzeba dołożyć wiele wysiłku.

Jak pozbyć się pleśni

Trzeba

  • – ochronna maska oddechowa;
  • – rękawice gumowe;
  • – szpatułki;
  • – budowlany antyseptyczne;
  • – środki czyszczące z chlorem;
  • – nadtlenek wodoru.

Instrukcja

1
Główne przyczyny powstawania i rozprzestrzeniania się pleśni w domu – zwiększona wilgotność i zła вентилируемость pomieszczeń. Sprawdź, jak działa okap: załączony do niej zeszyt nie musi spadać. W przeciwnym przypadku skontaktuj się z usługi komunalne z prośbą o naprawie. Remont nie musi wyciekać, a rury – być wilgotne. Jeśli masz stoją plastikowe okna, przewietrzyć pomieszczenie, dwa razy dziennie. Między ścianami i meblami podczas instalacji zawsze zostawiaj niewielką przestrzeń, aby powietrze może łatwo przechodzić.
2
Aby pozbyć się grzyba na ścianach, usunąć stare tapety w palenisku porażki. Nie zapomnij założyć респираторную maskę, która chroni drogi oddechowe przed przenikaniem spór. Szpachelką usunąć wszystkie odcinki farby i tynki, gdzie był grzyb. Następnie cały pokój i osuszyć ścianę, a następnie wrzuć do niej meble.
3
Pleśń w łazience można pokonać za pomocą środków czyszczących, najważniejsze jest, aby zawierały one chlor. Na przykład, rozcieńczyć wybielacz z wodą w stosunku 1:1, a następnie nanieść roztwór na ogniska rozprzestrzeniania się grzyba. Przez jakiś czas przemyć te miejsca przetrzeć wilgotną gąbką lub twardą szczotką. Spłukać czystą wodą.
4
Z pleśnią na jedwabną lub tkaniny wełniane poradzi sobie terpentyna, który chcesz za pomocą waty nanieść na chorobowo powierzchnię płótna, a następnie posypać go gliny, owinąć ręcznikiem papierowym i pary w ciepłym żelazkiem. Tylko wtedy produkt będzie można wyprać. Z białych tkanin plamy od pleśni należy usuwać, korzystając z wybielaczem lub nadtlenku wodoru, a z kolorowych – amoniakiem.
5
Formy z książek łatwo usunąć roztworem formaliny, powstałą na wacik. Aby grzyb nie pojawiał się w хлебнице, umieścić w niej wacik, nasączone jodem.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.