Jak pozbyć się siniaków i krwiaków

Tylko jeden niezgrabny ruch może spowodować pojawienie się siniaków i krwiaków, które bynajmniej nie są ozdobą ciała ludzkiego, zwłaszcza w okresie letnim. Niebieskie plamy lub siniaki na wolnym miejscu na ciele nie ukryć, natychmiast przyciągają wzrok ludzi wokół ciebie. Więc jak pozbyć się siniaków i krwiaków?

Jak pozbyć się siniaków i krwiaków

Trzeba

  • – lód;
  • – maści na siniaki;
  • – badyaga;
  • – gaza;
  • – mineralna;
  • – łuk;
  • – sól.

Instrukcja

1
Najpierw przyłożyć coś zimnego na miejsce urazu, to może być kawałek mięsa mrożonego lub kilka kostek lodu owiniętych w płótno. Ten wariant optymalny pomoże wykluczyć pojawienie się silnych siniaków, ze względu na działanie zimna naczynia сузятся, zmniejszy się intensywność i rozmiar sińca. Trzymaj lód w ciągu siedmiu minut, później kilka godzin powtórz procedurę, uniknąć odmrożeń skóry.
2
Szybko i skutecznie pozbyć się siniak i krwiak pomogą specjalistyczne maści, które można kupić w każdej aptece. Największą popularnością cieszą się maści „Ratownik” i „Troksevazin”. Przed użyciem należy dokładnie przeczytać instrukcję, w ten sposób można uniknąć niepożądanych reakcji.
3
Na pewno każdy z was zna tak skuteczne, jak badyaga. Jest sprzedawany w postaci proszku lub już gotowych maści, jej używali nasi przodkowie. Kup w aptece proszek gąbek i rozcieńczyć go z wodą w proporcji 2:1. Nałóż papkę na gazę lub bandaż, składany w kilka warstw, i dołączyć do ушибленному miejsca. Zostaw na noc, rano można zrobić nowy kompres. W najbliższym czasie siniaki i krwiaki рассосутся.
4
Zwilż wacik lub gazę w wódce i dołączyć do ушибленному miejsca. Z góry dołączyć odcinek polietylenu, grubą warstwę waty i zabezpieczyć plastrem lub bandażem. Zostaw warming koneser kompres na całą noc. Ale ta metoda jest zalecana nie wcześniej niż, niż przez jeden-dwa dni po urazie.
5
Pozbyć się siniak można w następujący sposób: weź pięć głowic cebuli i posiekać na drobnej tarce (można użyć blendera). Dodaj do луковую papkę łyżkę soli kamiennej, lekko wymieszać. Zawiń przygotowany skład w тряпичный woreczka i przyłóż do chorego miejsca. Zmieniaj kompres na świeże trzy razy dziennie. Powtarzaj tę samą procedurę w ciągu tygodnia, siniaki i krwiaki zaczną się goić dosłownie na twoich oczach.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.