Jak pozbyć się rdzy na karoserii

Każdy samochód może zardzewieć, bo jego nadwozie wykonane z metalu. Aby zapobiec zniszczeniu, trzeba jak najszybciej pozbyć się rdzy. Jak to zrobić własnymi rękami?

Jak pozbyć się rdzy na karoserii

Trzeba

  • – краскопульт;
  • – farba;
  • – podkład;
  • – szkocka gazeta;
  • – papier ścierny;
  • – odtłuszczacz;
  • – konwerter rdzy;
  • – szpachla.

Instrukcja

1
Dokładnie obrobić we działka przy pomocy wiertarki. Użyj specjalną końcówkę – metalowy ściernica. Usuń rdzę do metalu. Odtłuścić i zagruntować przetwornicą rdzy зачищенное miejsce korozji. Uważaj – przetwornik zawiera kwas. Dla bezpieczeństwa załóż rękawice, okulary ochronne i maski – to uchroni cię od latającego kurzu, rdzy i farby. Staraj się, aby przetwornik nie dostał się na skórę lub do oczu. Jeśli tak, należy natychmiast przemyć kontuzji obszar wodą i skontaktować się z lekarzem.
2
Przemyć wodą fragmenty karoserii, ponownie odtłuścić i zaszpachlować. Po wyschnięciu szpachli delikatnie przetrzeć ją za pomocą skórki, намотанную na drewniany klocek. Spędzasz traktowanie bardzo dokładnie, nie spiesząc się. Od tego, jak to zrobisz, zależy widok ремонтируемого działki w przyszłości.
3
Usuń kurz, który powstał od szpachli. Najlepiej zrobić to za pomocą obficie zwilżoną w wodzie szmatką. Suszenie.
4
Przystąpić do malowania. Nakładać kilka warstw farby, każdy po wyschnięciu poprzedniej. Użyj краскопульт. Aby nie zabrudzić te miejsca, które malować nie trzeba, taśmy klejącej przymocuj na samochód gazetę, wyciąć otwór odpowiedniej wielkości. Uważaj, aby nie powstały smugi. Odczekać dobę i wyjąć gazetę. Jeśli to konieczne, подкрасьте krawędzi plamy. Umyć samochód można przez 48 godzin po ostatnim zabarwienia. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności, powierzyć malowanie profesjonalistów.
Porada
Aby w przyszłości rdza znowu nie pojawił się, staraj się zawierać samochód w czystości, nie dopuszczając do gromadzenia się brudu. Regularnie myj samochód, dokładnie просушивая jej po zabiegu. Okresowo sprawdzaj nadwozie – drobne ślady rdzy usunąć łatwiej, niż duże.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *