Jak pozbyć się pukania гидрокомпенсаторов

Przy stukocie гидрокомпенсаторов nie spiesz się, aby natychmiast je zmienić. Często pukanie występuje z powodu zanieczyszczenia powietrza i zanieczyszczenia. Spróbuj usunąć te przyczyny, i pukanie od razu zniknie.

Jak pozbyć się pukania гидрокомпенсаторов

Instrukcja

1
Gdy w skrzyni korbowej zbyt mało oleju, wtedy pompa oleju chwyta powietrze. Po dłuższym postoju pod naciskiem olej wynika z гидроопор. Przy rozruchu silnika w jamie гидроопоры zdąży dostać się powietrze. W takim przypadku гидрокомпенсатор będzie недожат to i doprowadzi do стуку pracującego rozrządu zaworowego. Dlatego, aby ostrzec takie pukanie, zawsze należy śledzić poziom oleju w skrzyni korbowej i w razie potrzeby доводите go do normy.
2
W celu usunięcia powietrza z гидроопор pozostawić silnik na biegu jałowym do temperatury pracy. Zwiększ prędkość obrotową wału korbowego do 4000 obrotów na minutę, po czym gwałtownie zmniejszyć ją do prędkości biegu jałowego. Niech silnik trwa 15 sekund na wolnych obrotach.
3
Taki cykl powtarzać 10-30 razy. Przy sprawnych гидроопорах hałas mechanizm napędu zaworów powinien zniknąć.
4
Po zniknięciu hałasu, jeszcze powtórzyć cykl usuwania powietrza 5 razy. Teraz pozwól silnikowi popracować 2-3 minuty na wolnych obrotach. Upewnij się, że hałas w mechanizmach zniknął.
5
Jeśli ta operacja nie pomogła, i to stukanie, spróbuj przemyć гидроопоры. Aby to zrobić, przygotować trzy pojemności 5 litrów takich rozmiarów, aby w nich zmieścił hydropodstawa w pozycji pionowej. Wypełnij dwie z nich olejem napędowym, a w trzeciej wlać olej silnikowy.
6
Umieść гидроопору w pierwszej pojemność do jej pełnego zanurzenia. Oczyścić zewnętrzną powierzchnię części. Użyj do tego tylko nylonową lub naturalnej szczotki, tak jak metalowej można zarysować powierzchnię grzyba.
7
Następnie zanurz ten sam oparcie w drugiej pojemność. Umieść go tak, aby olej napędowy, dostawała w boczny otwór. Łatwo kliknij drutu przez otwór, wyciśnij i, trzymając go отжатым, przesuń tłok 6-8 razy.
8
Wyjmij гидроопору, ponownie naciśnij kulki zaworu i przesuń tłok, dopóki całkowicie nie zniknie wyciek paliwa.
9
Umieść wspornik na trzecią pojemność i wycisnąć piłkę. Przytrzymując go w tej pozycji, przesuń tłok w dół do oporu, a następnie powoli w górę. Tak надплунжерная wnęka wypełniona olejem.
10
Wyciągnij гидроопору ze zbiornika. Lekko naciskając na tłok, upewnij się, że pozostał nieruchomy. Zaznacz wszystkie szczegóły na miejsce.
11
Uruchomić silnik i pozostawić na 2-3 minuty na wolnych obrotach.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.