Jak odmrozić olej napędowy

Jeśli nie udało się zmienić letnią oleju napędowego na zimowe, to wcześnie mroźny poranek może cię czekać niespodzianka w postaci zamarzniętej oleju napędowego w samochodzie. Odblokowanie oleju napędowego można za pomocą źródła ciepła.

Jak odmrozić olej napędowy

Trzeba

  • – cieplna broń;
  • – budowlany suszarka do włosów;
  • – sprężarka lub pompa ręczna;
  • – gorąca woda;
  • – wiadro;
  • – zimowy olej napędowy;
  • – антигель.

Instrukcja

1
Отбуксируйте samochód do ciepłego garażu, jeśli jest taka możliwość. W celu przyspieszenia procesu rozmrażania ustawić w garażu dodatkowo cieplną broń.
2
Jeśli nie masz możliwości rozmrażania oleju napędowego w warunkach garażowych, spróbuj wykonać następujące czynności. Odpowietrzyć najpierw paliwowy sprężarką lub ręczną pompkę do opon.
3
Następnie sprawdź dopływ paliwa. Dla tego go odpowietrzyć pompę ręczną wymiany. Jeśli silnik nie jest odpalony, to należy отогревать pompa paliwa.
4
Отогрейте pompa paliwa i bagażnik. Można to zrobić gorącą wodą lub budowlanych, suszarka do włosów, jeżeli istnieje możliwość jego podłączenia do sieci elektrycznej. Niektórzy kierowcy stosują się do отогрева silnika, lampy lutownicze, że daleko nie jest bezpiecznie. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej metody rozmrażania, należy na zbiornik lub pompę metalową blachą, a potem kierować się na niego ogień lampy lutowniczej.
5
Rozgrzewanie pompa i przewody paliwowe, spróbuj ponownie uruchomić silnik. Jeśli jest odpalony, poczekaj, aż on прогреет oleju napędowego w zbiorniku. Rozwiń to paliwo, a potem zatankujcie zimowej соляркой z dodaniem do niej антигеля. Środek ten stosuje się, aby zapobiec zamarzaniu oleju napędowego.
6
Dodaj zakupiony антигель w zbiorniku pojazdu bezpośrednio przed przystąpieniem do tankowania. W tym przypadku dodatek lepiej poruszać się po niebie z соляркой.
7
Jeśli silnik po podgrzewania pompy paliwa i autostrad likwidacji, a potem ucichł, konieczne jest odladzanie zbiornika z дизтопливом. Podczas przebywania maszyny w garażu szybko отогреть zbiornik pomoże budowlany suszarka do włosów lub cieplna broń. Na zewnątrz w niskiej temperaturze odmrozić jego problematyczne. Spróbuj dodać do zbiornika ciepłej zimowej oleju napędowego z антигелем.
8
Sprawdź stan filtra paliwa. Może być wybity parafiną, który powstaje w zmarzniętych oleju napędowego. Umieść nowy filtr. Spuścić отогретое oleju napędowego, albo dodać do niego антигель i rozwiń go, a następnie zatankujcie zimowej соляркой z dodatkiem dodatki.
Porada
Nie zostawiaj pół-pustym zbiorniku pojazdu na noc w mrozy. Jeżeli pozwalają na to możliwości finansowe, zainstaluj system podgrzewania paliwa i autostrad.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.