Jak wybrać silnik diesla

Przed автолюбителем, задавшимся, aby kupić nowy samochód często stoi zadanie – jaki silnik wybrać. Ceteris paribus wielu kierowców wolą mieć do czynienia z tym urządzeniem, który charakteryzuje się dużym współczynnikiem wydajności i mniejszym zużyciem paliwa. Wszystko inne, olej napędowy nie tak gwałtownie wzrasta w cenie, co jest ważne przy częstej eksploatacji pojazdu.

Jak wybrać silnik diesla

Instrukcja

1
Zatrzymać swój wybór na silniku diesla w przypadku, gdy kupujesz ogromny jeep lub samochód ciężarowy. Podczas eksploatacji w warunkach złych dróg diesel pozwala zapewnić wysoką przyczepność na niskich obrotach.
2
Sprawdź silnik diesla w stanie zimnym, próbowałem go odpalić. Sprawny, urządzenie rozpocznie pracę natychmiast, nie wymaga dodatkowych obrotów rozrusznika. Taką wstępną diagnostykę należy stosować w okresie letnim.
3
Rozgrzej olej napędowy i uważnie słuchać jego pracy. W miarę wzrostu temperatury w systemach silnika hałas musi być mniejsza, niż podczas uruchamiania zimnego silnika.
4
Naciśnij na pedał przyspieszenia po rozgrzaniu badanych silnika. Jeśli z rury wydechowej pojawi się czarny dym, to świadczy o żywotności wtryskiwaczy lub маслосъемных pierścieni. Biały dym jest oznaką tego, że do układu paliwowego dostaje się woda. W obu przypadkach zrezygnować z wyboru takiego urządzenia.
5
Jeszcze raz użyj, aby wybrać sprawnego silnika diesla uważne słuchanie. Wysokiej jakości urządzenie ma łagodny i równomierny dźwięk, podczas pracy nie występują szumy, срежет i swoistą „bicie”. Sprawdź na słuch pracę diesla na różnych obrotach.
6
Przy wyborze silnika wysokoprężnego należy zwrócić uwagę na otwór, w który odbywa się wypełnienie oleju silnikowego. Ślady oleju, smugi i plamy świadczą o obecności dekompresji. Zjawisko to może następnie prowadzić do przełomu gazów, więc będzie oczywistą wadą silnika.
7
Kupując agregat zamontowany na dawnym używane samochodzie, otwórz maskę i dokładnie obejrzeć mocowania, śruby, nakrętki cylindra. Należy zwrócić uwagę na ewentualne ślady kleju. Jeśli istnieją wyraźne wizualne oznaki demontażu i naprawy silnika, nie należy wybierać.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *