Jak ocieplić silnik diesla

W zimie przy temperaturze powietrza minus 20 i poniżej silnik diesla bardzo się wychładza. Z tego powodu zamarza paliwo pod maską i w filtrze paliwowym. Aby zapobiec tej sytuacji, należy ocieplić silnik.

Jak ocieplić silnik diesla

Trzeba

  • – falista pianka polietylen;
  • – nożyczki;
  • – pistolet z klejem silikonowym;
  • – zszywacz biurowy.

Instrukcja

1
Na początek zastosuj najbardziej proste i niedrogie sposoby — wklej przepustnicę od zimnego powietrza do chłodnicy lub przykryć silnik czyściwem lub ciepłym kocem. Ale przy silnych mrozach takie metody będą skuteczne.
2
Dla lepszej izolacji silnika ustawić własny transport na pit lub wykonać cały proces na wyciągu.
3
Najpierw zrób izolację rurociągu. Zapobiegnie to chłodzenie paliwa poniżej krytycznych temperatur. Weź izolacji. Najlepiej nadaje falista pianka polietylen o grubości 5 mm. Zmierz średnicę rury i nożyczkami wyciąć odpowiednie paski. Обкрутите docieplenie wokół rurociągu i po prostu zablokować zszywacz. Obróć powstała „ogonek” rurki i uruchom go za doprowadzenia do debili. Zablokować wszystkie uszczelniaczem.
4
Teraz takim samym materiałem zdjac szczeliny w komorze silnika i chłodnica osłaniajcie.
5
Zdjąć górną część na chłodnicy. W tym celu należy wykręcić cztery śruby i dwa zatrzaski. Zmierz rozmiar otworu. Wytnij z blachy falistej izolacji odpowiedniej wielkości kawałek. Złóż go na pół i wciśnij lewo od siłownika zamka. Następnie wyprostuj, poślizgu góra pod zamek. Więcej żadnych mocowań robić nie trzeba — drobne szczeliny są nawet pomocne, aby ostatecznie zamknąć chłodzenie. Czołowej wątek już nie jest w stanie выстуживать silnik, szczególnie podczas jazdy z dużą prędkością. Przegrzania nie boi, tak jak silniki wysokoprężne do niego nie są skłonni do tego, zostawili poszczególne szczeliny w komorze silnika.
6
Przy mrozach od minus 15 jeszcze dodatkowo zrób izolację filtra paliwa i rampy. Aby to zrobić, użyj taki sam kawałek polietylenu, tylko folią w dół. On będzie odzwierciedlać ciepło z kolektorów wydechu i doładowania.
7
Takie metody ocieplania pozwolą utrzymać optymalną temperaturę pracy silnika i tak też się stanie перемерзание paliwowych autostrad.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *