Jak ocieplić silnik VAZ 2107 zimą

W zimie автовладельцам należy okresowo zostawić swój samochód na mrozie na 2-3 godziny, a czasami i na cały dzień. Dlatego też istnieje potrzeba wstępnie rozgrzać silnik. Aby uniknąć zbędnych kosztów paliwa i chłodzenia silnika, należy go izolować.

Jak ocieplić silnik VAZ 2107 zimą

Trzeba

  • Kawałek filcu lub stary koc, pianka z folią, benzyna, klej, nożyczki, „kaganiec” na chłodnicę.

Instrukcja

1
Docieplenie silnika VAZ 2107 można przeprowadzić środków w kasie. Weź stary koc lub duży kawałek filcu i po prostu przykryć silnik od góry. Ten sposób nie jest dość skuteczny, ale część ciepła pomaga zachować.
2
Bardziej jakościowe są specjalne izolacji maski. Są one produkowane dla wszystkich pojazdów, w tym i dla VAZ 2107. Popytaj na rynkach samochodowych miasta, i jeśli masz szczęście, to kupicie dobre ocieplenie. Jest bardzo prosty w instalacji, łatwy do zamontowania na maskę i tak samo łatwo zdjąć.
3
Jeśli w ofercie nie udało ci się znaleźć gotowego izolacji – skontaktuj się specjalne centra serwisowe. Tutaj będziesz mieć do dyspozycji dwa rodzaje izolacji — w pełni na cały samochód lub tylko na osłona przestrzeni. Jeśli nie zamierzasz dodatkowo instalować шумо – i виброизоляцию, a następnie wybierz prosta izolacja maski.
4
Najlepiej zachować ciepło, które wznosi się od silnika do góry, pomogą różne spienione materiały. Kup pianki, który z jednej strony pokryte folią. Podłóż go pod maskę. Ten materiał w swoich porach będzie opóźniać ciepłe powietrze, a folia będzie skuteczne reflektorem ciepła. Silnik od dołu w ten sposób, nie można izolować, więc częściowa utrata ciepła, wszystko samo się będzie działo. Ale twój samochód będzie się ochładzać znacznie wolniej.
5
Przed rozpoczęciem ocieplania dokładnie oczyścić wewnętrzną stronę pokrywy silnika, umyć, a następnie wytrzeć обезжиривающими środkami, można użyć benzyny. Pozostawić do wyschnięcia.
6
Po tym zrób wzór z materiału, który postanowił ocieplić VAZ 2107. Delikatnie posmarować klejem i dołączyć do pokrywy maski. Zostaw pokrywę na kilka godzin otwarte, aż do całkowitego wyschnięcia kleju.
7
Aby ocieplić chłodnica, weź zwykłą tekturkę i włóż ją z przodu, wstępnie dopasować rozmiar. Эстетичней wyglądają specjalne „kagańce”, które są sprzedawane na rynkach samochodowych. Docieplenie chłodnicy szczególnie skuteczny przy jeździe poza miastem i podczas dłuższej jazdy na mróz.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.