Jak pozbyć się plam rdzy

Plamy z rdzy trudne do usunięcia. Możesz spróbować wyczyścić ubrania w warunkach domowych, przy użyciu dostępnych środków. Jeśli nie masz ochoty samodzielnie przeprowadzać procedurę zanieść rzeczy do pralni.

Jak pozbyć się plam rdzy

Trzeba

  • Ocet, amoniak, sok z cytryny, żelazko, sól, гипосульфит, zabek kreda, gliceryna, proszek do zębów, mydło w płynie.

Instrukcja

1
W szklance gorącej wody, dodać 1 łyżkę octu i łyżeczkę amoniaku. Zanurz ją działka odzieży w roztworze i pozostawić na kilka minut. Następnie spłukać ślady plamy pod bieżącą wodą i wyprać jak zwykle. W przypadku, jeśli ubrania nie udało się oczyścić za pierwszym razem, powtórz procedurę od nowa.
2
Umieść urządzenie na płaskiej powierzchni i rozciągnij tak, aby ci było wygodnie ją czyścić. Z odwrotnej strony przyłożyć papierowy ręcznik lub białą szmatkę. Wycisnąć sok z jednej cytryny na plamy z rdzy. Następnie прогладьте ciepłym żelazkiem. W niektórych przypadkach trzeba powtórzyć czynności jeszcze raz. Gdy plama zniknie, opłukać podkładki pod bieżącą wodą i wyprać z высокоактивным proszku.
3
Polać plamę z rdzy sokiem z cytryny i posypać grubą warstwą soli, drobno zmielona. Pozostawić w tej pozycji na 10-12 godzin. Następnie usuń sól za pomocą szczotki do ubrań, płukania tkaniny w dużej ilości wody i wyprać w ciepłym roztworze wody z mydłem.
4
Skorzystaj гипосульфитом do usuwania plam z rdzy z białych tkanin. Można go kupić w sklepie fotograficznym. W litrze wody rozpuścić 1 łyżeczkę гипосульфита, umieścić na ogniu i podgrzać do 70 ° c. Moczyć zabrudzone miejsce odzieży w płynie na kilka minut. Po płukania w dużej ilości wody i wyprać jak zwykle. W ten sposób nie zaleca się czyścić kolorowe rzeczy – гипосульфит może odbarwienie tkaniny.
5
Weź w mniej więcej równych proporcjach zabek kreda, proszek do zębów i gliceryna. Dokładnie wymieszać aż do uzyskania jednorodnej masy. Nałożyć mieszankę na zanieczyszczoną powierzchnię tkaniny i pozostawić na dobę. Po upływie tego czasu otrząsnąć się proszek i wypierz ubranie w pralce.
6
Wymieszać mydło w płynie, glicerynę i wodę w równych proporcjach. Namoczyć wacik w narzędziu, pocierać plamę z rdzy i pozostawić na 12 godzin. Umyć spryskaną pod bieżącą wodą i wyprać.
logo
Article Categories:
Czyszczenie odzieży i obuwia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *