Jak pozbyć się plamy tuszu

Jeśli na ubraniach pojawiły się plamy z atramentu, nie spiesz się rozstawać z ulubioną rzeczą. Można w domowych warunkach, aby pozbyć się zanieczyszczeń środków w kasie.

Jak pozbyć się plamy tuszu

Trzeba

  • Gliceryna, amoniak, soda oczyszczona, woda utleniona, terpentyna, sól, sok z cytryny, nafta, musztarda w proszku.

Instrukcja

1
Skorzystaj z gliceryną do usuwania starych zbiorników plam. Moczyć испачканное produkt w wodzie z dodatkiem gliceryny. Pozostawić na 15-20 minut i płukania. Następnie wypierz ubranie w ciepłym roztworze wody z mydłem.
2
Rozpuścić w szklance ciepłej wody 1 łyżeczka amoniaku i 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Namoczyć wacik w otrzymanym roztworze i przetrzeć zabrudzone miejsce od peryferii do centrum. Gdy plama zniknie, opłukać podkładki pod bieżącą wodą i wyprać w pralce z proszkiem do uparty plam.
3
Wymieszać 1 łyżeczkę wody utlenionej i amoniaku. Spryskać plamę atramentu od krawędzi do połowy, aż do całkowitego zniknięcia plamy. Po wyprać ubrania tak, jak zwykle. Metoda ta idealnie nadaje się do czyszczenia białych tkanin.
4
Weź w równych proporcjach terpentyna i amoniaku. Wytrzeć zanieczyszczoną powierzchnię odzieży przecieranie dyskiem, zanurzone w roztworze. Następnie płukania urządzenie pod bieżącą wodą. W ten sposób można usunąć nawet długotrwałe plamy.
5
Umieść испачканную ubrania na stół w tej rozszerzonej stanie. Z odwrotnej strony przyłożyć papierowy ręcznik lub białą szmatkę. Posypać plamę atramentu solą drobnego mielenia. Następnie wlać sok z cytryny. Pozostawić na kilka minut i spłukać spryskaną pod strumieniem wody.
6
Namoczyć wacik w nafcie i wytrzeć plamę z atramentu. Wypłukać ubranie w dużej ilości wody i wyprać w ciepłym roztworze wody z mydłem. Naftę można wyczyścić, tkaniny wełniane,.
7
Wymieszać proszek gorczycy z wodą tak, aby była miękka pasta. Nałożyć mieszankę na zabrudzone miejsce odzieży i pozostawić na dobę. Po upływie tego czasu należy usunąć musztardę za pomocą szczotki do ubrań. Wypierz tkaninę w pralce z высокоактивным proszku.
8
Wlać do pojemnika ciepłe mleko i zanurzyć испачканную ubrania na kilka godzin. Jeśli plama jest zbyt duża, okresowo wymieniać płyn. Po takim zabiegu wypierz produkt w ciepłym roztworze wody z dodatkiem kilku kropli amoniaku.
logo
Article Categories:
Czyszczenie odzieży i obuwia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *