Jak pozbyć się plamy na spodniach

Podczas skarpetki na spodnie mogą dostać się plamy różnego pochodzenia. Im szybciej zaczniesz usuwać zanieczyszczenia, tym większe szanse na pozytywny wynik. Możesz wypłacić plamy w warunkach domowych lub przypisać spodnie w profesjonalnej pralni.

Jak pozbyć się plamy na spodniach

Trzeba

  • Płyn do mycia naczyń, skrobia ziemniaczana, alkoholem, obrane benzyna, sól kuchenna, amoniak, benzyna lakowa.

Instrukcja

1
Usuń plamy z tłuszczu za pomocą środka do mycia naczyń. W małej pojemności wymieszać 2 łyżeczki leku i trochę wody. Поролоновой gąbki nałóż mieszankę na испачканное miejsce i wytrzeć od krawędzi do środka. Następnie przemyć ślad od plamy pod strumieniem ciepłej wody. Wyprać spodnie w pralce.
2
Użyj skrobia ziemniaczana do usuwania plam z oleju. Umieść spodnie na płaskiej powierzchni. Z ws plamy przyłożyć papierowy ręcznik lub białą szmatkę. Posypać zanieczyszczoną powierzchnię adsorbenta. Z góry przykryć ściereczką i umieścić ładunek. Pozostawić na kilka godzin. Po upływie tego czasu otrząsnąć się skrobia i wyprać spodnie jak zwykle.
3
Wyczyść gumę do żucia w następujący sposób. Zapakuj spodnie w woreczku i umieść w zamrażarce. Przez 2-3 godziny wyjąć ubranie i usunąć gumę do żucia ostrym przedmiotem, np. nożem lub metalowej пилкой do paznokci. Jeśli na spodniach pozostał ślad, weź alkohol etylowy lub obrane benzyna. Zwilż wacik i przetrzyj испачканное miejsce.
4
Zimnica świeże plamy z czerwonego wina papierowym ręcznikiem. Następnie posypać grubą warstwą soli, drobno zmielona. Po kilku minutach spłukać ślad od plamy pod strumieniem bieżącej wody. Wyprać spodnie w pralce z proszkiem do uparty plam.
5
Wytrzeć plamy z trawy 10%-ym roztworem amoniaku. Następnie wypłukać ściereczkę w ciepłej wodzie. Świeże plamy z trawy dobrze отстирываются w ciepłym roztworze wody z mydłem.
6
Zwilż wacik w benzynie lakowej lub nafcie do usuwania plam z farby. Dołącz do испачканному miejsca i pozostawić na kilka minut. Następnie wytrzeć ślad od plamy od krawędzi do środka. Jeśli za pierwszym razem nie udało się pozbyć się zanieczyszczeń, powtórz kroki od początku. Po podkładki umyć pod bieżącą wodą i wyprać z высокоактивным proszku.
logo
Article Categories:
Czyszczenie odzieży i obuwia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *