Jak pozbyć się piskliwy w butach

Wybierając nowe buty, kupujący najczęściej uważnie ją bada i mierzy. A jednak, niestety, niektóre wady mogą być od razu widoczne. Człowiek może nawet przejść kilka dni w zakupionych butach, a potem nagle okazuje się, że jeden but, lub oba na raz zaczynają paskudny skrzypieć. Czy można pozbyć się tej wady? W wielu przypadkach ludziom to można zrobić, ale nie zawsze.

Jak pozbyć się piskliwy w butach

Trzeba

  • – tłuszcz zwierzęcy;
  • – wosk;
  • – olej roślinny;
  • – suszarka do włosów.

Instrukcja

1
Jeśli z jakiegoś powodu wymienić wadliwe buty nie możesz lub nie chcesz, spróbuj zrozumieć, o co chodzi, i usunąć usterkę. Czasami buty skrzypią, jeśli дратва (nici, której сшивались części) zbyt mocno i nierównomiernie pokryte. Kiedy idziesz, подметка zmienia swój kształt nierównomiernie, co prowadzi do скрипу. Tu zmienić nie można nic zrobić: idź aktywniej – дратва trochę rozciąga, i skrzypnięcie skończy.
2
Dokładnie zbadaj skórę, z której wykonane są buty. Może być też jedną z przyczyn wydania nieprzyjemnych dźwięków, jeśli w niej jakieś pęknięcia, wzdęcia i inne małżeństwo. Lub w przypadku szycia butów w niej znalazły ziemia, piasek i inne ciała obce. W tym przypadku skrzypieć może jeden but i, niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że żadne środki do dodatniego wyniku nie doprowadzi.
3
Spróbuj obrobić powierzchnię skóry, tłuszczu zwierzęcego lub jego mieszaniną z roztopionym woskiem. Tłuszczu w tej mieszanki powinno być trzy razy więcej. Nałóż ją na skórę i pozostawić na dobę. Gorący wosk lub olej rycynowy można zaimpregnować na buty oraz wszystkie szwy.
4
Nie zapomnij, aby na co dzień dbać o swoje buty za pomocą specjalnych kremów. Mogą one pomóc nadać skórze większą elastyczność i miękkość, i skrzypienie stopniowo zniknie.
5
Jeśli skrzypienie słychać, kiedy można zgiąć w rękach podeszwy butów, spróbuj przypisać je do обувную warsztatu, ponieważ możliwe, że to moja wina audio efekcie źle stałym lub uszkodzona супинатор, i jego wymiana rozwiąże problem.
6
Od piskliwy skórzanej podeszwy można się pozbyć trzech najczęstszych sposobów:- rozgrzej jakiś olej. Nadają się słonecznikowy, oliwa z oliwek, rycynowy, lniany i olej lniany. Nałóż kilka kropli na podeszwy i dobrze je rub. Zostaw buty смазанными na noc, a następnie spryskać podeszwę 3% roztworem octu;- zwilż szmatkę wodą i umieścić na niej swoje buty na noc. Możliwe, następnego dnia rano już nie będą skrzypieć. Ale najprawdopodobniej tę procedurę trzeba będzie powtórzyć jeszcze kilka razy;- podgrzewać podeszwę, suszarka do włosów wewnątrz i na zewnątrz i zagnieść ją w rękach. Procedura ta jest czasochłonna, dlatego należy ją mężczyźnie. Powtórzyć trzeba kilka razy.
7
Wydawać skrzypienie może i wkładka buta. Spróbuj ją wyjąć i dokładnie przetrzeć suchym mydłem butów wewnątrz i drugą stronę wkładki.
Porada
Niezależnie od powodu piskliwy, specjaliści шорного sprawy uważają, że takie buty wykonane z naruszeniem technologii lub z kiepskiego materiału, więc najlepsze, co możesz zrobić, to przypisać swoje buty tam, gdzie można je kupić. Nie wahaj się i wymaga wymiany na nową parę.

logo
Kategoria:
Buty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.